Finały ATP World Tour: Novak Djoković rozprawił się z Alexandrem Zverevem. Dwa oblicza Niemca

Serb Novak Djoković pokonał w dwóch setach Niemca Alexandra Zvereva i odniósł drugie zwycięstwo w fazie grupowej Finałów ATP World Tour w Londynie.

Novak Djoković Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Novak Djoković
W poniedziałek Novak Djoković oddał siedem gemów Johnowi Isnerowi. W środę w londyńskich Finałach ATP World Tour Serb pokonał 6:4, 6:1 Alexandra Zvereva. Pierwszy set stał na wysokim poziomie, ale w drugim Niemiec obniżył swój poziom i regularny Serb zapewnił sobie zwycięstwo po 76 minutach.

Od początku obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali i długo nie było break pointów. Djoković imponował żelazną konsekwencją na linii końcowej. Świetnie się bronił i wyprowadzał zabójcze kontry oraz wykorzystywał nadarzające się okazje, aby przejść do ofensywy. Zverev grał agresywnie, a jego pomysłem na skruszenie oporu rywala było częste chodzenie do siatki.

Przy 4:4 w I secie Serbowi przytrafił się gorszy moment, ale wybrnął z opresji. Pierwszego break pointa lider rankingu obronił wygrywającym serwisem, a przy drugim na zakończenie świetnej wymiany Zverev nie zmieścił w korcie loba. Niebezpieczeństwa nie potrafił zażegnać Niemiec. W 10. gemie zniwelował dwie piłki setowe (smecz i wygrywający serwis), ale przy trzeciej popełnił podwójny błąd.

Gra Zvereva się rozsypała, poczynając od serwisu. Niemiec był coraz bardziej niecierpliwy, popełniał błędy, stracił animusz i łatwo tracił punkty. Djoković cały czas konsekwentnie pracował na linii końcowej, zmieniał kierunki, płynnie przechodził z obrony do ataku. W czwartym i szóstym gemie II partii Zverev oddał serwis po raz drugi i trzeci. Pewny swego Serb miał serię 11 z rzędu zdobytych punktów. Przy 6:4, 5:1 zmarnował pierwszą piłkę meczową, ale przy drugiej zrezygnowany Niemiec popełnił błąd.

W trwającym 66 minut meczu Zverev zaserwował dziewięć asów, z czego siedem w pierwszym secie. Djoković zdobył 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił dwa break pointy, a sam wykorzystał trzy z pięciu szans na przełamanie. Serb wyszedł na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Niemcem.

Djoković do półfinału awansował już w środę. Stało się tak, gdy wieczorem Marin Cilić pokonał w trzech setach Johna Isnera.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)