ATP Marsylia: Stefanos Tsitsipas bez straty seta w finale. Michaił Kukuszkin zatrzymał Ugo Humberta

Stefanos Tsitsipas w dwóch setach pokonał Davida Goffina w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. O tytuł Grek zmierzy się z Michaiłem Kukuszkinem, który wygrał z Ugo Humbertem.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas spisuje się, jak na największą gwiazdę turnieju ATP w Marsylii przystało. Grek wygrał trzy mecze i nie stracił seta. Rozpoczął od zwycięstwa nad Hubertem Hurkaczem, następnie ograł Serhija Stachowskiego, a w sobotę, w półfinale okazał się lepszy od Davida Goffina. W pojedynku z Belgiem zwyciężył 7:6(1), 6:2 w godzinę i dziewięć minut.

Tym samym Tsitsipas, dla którego to trzecie zwycięstwo z Goffinem w piątej konfrontacji, awansował do swojego czwartego finału turnieju rangi ATP World Tour. Dotychczas zdobył jeden tytuł, w październiku zeszłego roku w Sztokholmie. Z kolei w Barcelonie i w Toronto, również w minionym sezonie, przegrywał decydujące spotkania z Rafaelem Nadalem.

Po raz pierwszy od 2016 roku, gdy Australijczyk Nick Kyrgios wygrał z Chorwatem Marinem Ciliciem, w finale imprezy Open 13 zabraknie reprezentanta Francji. Ostatnim tenisistą gospodarzy, który miał na to szansę, był Ugo Humbert. 20-latek z Metz w swoim pierwszym w karierze półfinale w głównym cyklu nie sprostał jednak starszemu o 11 lat Michaiłowi Kukuszkinowi.

Dla Kazacha to czwarty w karierze finał na poziomie ATP World Tour, ale pierwszy od stycznia 2015 roku, kiedy to zagrał o tytuł w Sydney. Z mistrzostwa cieszył się raz - w Petersburgu we wrześniu 2010.

Niedzielny finał (początek nie wcześniej niż o godz. 14:00) będzie drugą konfrontacją pomiędzy Tsitsipasem a Kukuszkinem. Poprzednio zmierzyli się w lutym ubiegłego roku w I rundzie zawodów w Dubaju. Wówczas Grek zwyciężył 6:2, 6:7(5), 6:3.