WTA Strasburg: Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang przegrały w I rundzie

Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang nie odniosły zwycięstwa w turnieju WTA International na kortach ziemnych w Strasburgu. W niedzielnym spotkaniu I rundy musiały uznać wyższość pary Galina Woskobojewa i Dajana Jastremska.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska Getty Images / Lukasz Sobala/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Na francuskiej mączce Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang zostały rozstawione z trzecim numerem. Ich niedzielnymi przeciwniczkami były Galina Woskobojewa i Dajana Jastremska. Kazaszka potrafi grać w debla, ale dopiero co wróciła do tenisa po dwuletniej przerwie. Z młodą Ukrainką stworzyła ciekawy duet.

W pierwszym secie Rosolska i Yang nie wykorzystały trzech break pointów i dały się się przełamać w drugim oraz ósmym gemie. Z kolei w kolejnej części spotkania Woskobojewa i Jastremska zdobyły kluczowego breaka na 5:3, po czym zamknęły trwający zaledwie 57 minut mecz wynikiem 6:2, 6:3.

Tym samym warszawianka i jej partnerka opuszczą Strasburg bez zwycięstwa na koncie. Wcześniej bez powodzenia startowały na mączce w Madrycie, a w Rzymie wygrały tylko jeden mecz. Teraz obie panie będą się przygotowywać do wspólnego startu w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2019.

W turnieju debla zawodów w Strasburgu pozostała jeszcze Magda Linette. Poznanianka zagra w parze z Amerykanką Sofią Kenin, a ich przeciwniczkami będą w poniedziałek oznaczone piątym numerem Nadia Kiczenok i Abigail Spears. Ukrainka i Amerykanka zastąpiły najwyżej rozstawione Tajwanki Hao-Ching Chan i Latisha Chan, które zrezygnowały ze startu.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 19 maja

I runda gry podwójnej:

Galina Woskobojewa (Kazachstan) / Dajana Jastremska (Ukraina) - Alicja Rosolska (Polska, 3) / Zhaoxuan Yang (Chiny, 3) 6:2, 6:3

Czy Alicja Rosolska awansuje do Top 20 rankingu deblistek?