Tommy Robredo triumfatorem zawodów Poznań Open. Rudolf Molleker zastopowany

Były piąty tenisista świata Tommy Robredo wygrał rozgrywany na kortach ziemnych turniej Poznań Open 2019. W niedzielnym finale 37-letni Hiszpan odwrócił losy pojedynku z Niemcem Rudolfem Mollekerem.

Rafał Smoliński
Tommy Robredo, mistrz Poznań Open 2019 PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Tommy Robredo, mistrz Poznań Open 2019
Decydujące spotkanie poznańskiego challengera było starciem doświadczenia z młodością. Tommy Robredo (ATP 284) miał z Rudolfem Mollekerem (ATP 173) rachunki do wyrównania. 18-letni Niemiec pokonał go w tym roku na kortach w Murcji i Rolanda Garrosa. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów bardzo chciał pójść za ciosem, ale w wielkopolskiej stolicy górą była rutyna.

Robredo jako pierwszy zdobył przełamanie w partii otwarcia, ale rywal szybko wyrównał na po 3. Walka była niesamowita, a gemy stały się bardzo długie. Obaj mieli break pointy, lecz długo nie mogli zdobyć kluczowego przełamania. Przy stanie po 5 Niemiec najpierw uratował serwis, a następnie wykorzystał piłkę setową przy podaniu Hiszpana.

Ale 37-latek z Hostalric nie zamierzał się poddawać. W drugiej odsłonie nie dał przeciwnikowi żadnych szans przy swoim serwisie i sam ruszył do ataku. W siódmym gemie Molleker jeszcze obronił podanie, ale po zmianie stron Robredo dopiął swego i wygrał seta. Do tego poszedł za ciosem w decydującej partii, błyskawicznie zdobywając przełamanie w gemie otwarcia. Potem Hiszpan dołożył jeszcze dwa breaki i dzięki temu po 129 minutach triumfował 5:7, 6:4, 6:1.

Robredo wygrał zawody Poznań Open 2019 i zdobył 90 punktów do rankingu ATP. W ten sposób były piąty tenisista świata zbliży się do powrotu do Top 200. Dla doświadczonego Hiszpana to szósty tytuł rangi ATP Challenger Tour. Z pierwszego cieszył się w 2000 roku w Espinho. Robredo ma także na koncie 12 trumfów w głównym cyklu. W sezonie 2001 i 2007 był najlepszy w imprezie ATP World Tour w Sopocie.