Tenis. Wimbledon 2019: Weronika Baszak i Martyna Kubka bez ćwierćfinału. Koniec występu polskich juniorów

Weronika Baszak i Martyna Kubka na II rundzie debla zakończyły zmagania w juniorskiej edycji Wimbledonu 2019. Tym samym nasi reprezentanci ostatecznie zwieńczyli w czwartek występy na londyńskiej trawie.

Rafał Smoliński
Tenis Getty Images / Anthony Au-Yeung / Tenis
Czwartkowymi przeciwniczkami polskiej pary były Savannah Broadus i Abigail Forbes. Amerykanki okazały się w każdym secie lepsze o breaka od Weroniki Baszak i Martyny Kubki. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, 7:5, ale był wyrównany. W drugim secie Biało-Czerwone nie wykorzystały prowadzenia 4:1.

Porażka oznacza, że nasi reprezentanci zakończyli w czwartek zmagania w wielkoszlemowym Wimbledonie 2019. Wśród juniorów zwycięstwo w singlu odniosła tylko Martyna Kubka, która odpadła w II rundzie. W głównej drabince bez powodzenia startowali Wojciech Marek i Weronika Baszak, a Aleksandra Jeleń nie przeszła eliminacji.

Zmagania juniorów potrwają do niedzieli. Na ten dzień zaplanowano oba finały debla oraz decydujący pojedynek turnieju chłopców. Zwyciężczyni singla dziewcząt zostanie wyłoniona w sobotę.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty
czwartek, 11 lipca

II runda gry podwójnej juniorek:

Savannah Broadus (USA) / Abigail Forbes (USA) - Weronika Baszak (Polska) / Martyna Kubka (Polska) 6:4, 7:5

Czy reprezentant Polski osiągnie do końca 2020 roku finał juniorskiego turnieju wielkoszlemowego?