ATP Cincinnati: trzysetowe mecze w dniu otwarcia turnieju. John Isner i Alex de Minaur w II rundzie

Rozstawiony z numerem 13. John Isner w trzech setach pokonał Dusana Lajovicia w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Na pełnym dystansie rywalizowali też Alex de Minaur i Marco Cecchinato.

Marcin Motyka
John Isner Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: John Isner
W czasie, gdy w Montrealu rozgrywany był finał Rogers Cup, w Cincinnati wystartował siódmy w sezonie turniej rangi ATP Masters 1000. Impreza Western & Southern Open jest zarazem kolejnym przystankiem cyklu US Open Series i dla wielu czołowych tenisistów będzie ostatnim sprawdzianem formy przed rozpoczynającym się 26 sierpnia wielkoszlemowym US Open.

Mecz otwarcia turnieju rozegrali Alex de Minaur i Marco Cecchinato. Po dwóch godzinach i 11 minutach gry Australijczyk zwyciężył 6:7(5), 6:1, 6:2. - Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem, bo na początku nie grałem dobrze, ale byłem w stanie odwrócić sytuację - powiedział, cytowany przez portal atptour.com, 20-latek z Sydney, który w niedzielnym meczu ani razu nie oddał własnego podania, a sam cztery razy przełamał Włocha. W II rundzie De Minaur zmierzy się z lepszym z pary Reilly Opelka - Borna Corić.

Drugi niedzielny pojedynek także został rozegrany na dystansie trzech setów. Odbudowujący swoją dyspozycję po kontuzji i operacji stopy John Isner dwukrotnie został przełamany przez Dusana Lajovicia, sam odpowiedział tylko jednym breakiem, ale pokonał Serba 7:6(3), 1:6, 7:5.

Isner w ciągu 136 minut spotkania zaserwował aż 27 asów, przy własnym podaniu wygrał 69 proc. rozegranych wymian i zakończył mecz zwycięsko, choć łącznie zdobył o cztery punkty mniej od Lajovicia (105-109). Kolejnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem 13. Amerykanina będzie kwalifikant Pablo Carreno bądź Gilles Simon.

W niedzielę rozegrano także mecze decydującej rundy eliminacji. Miejsca w głównej drabince, oprócz Carreno, wywalczyli również Andriej Rublow, Yoshihito Nishioka, Ivo Karlović, Denis Kudla, Casper Ruud i Miomir Kecmanović.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)