Urszula Radwańska bez powodzenia w Jinan. Przegrała z niżej notowaną Chinką

Urszula Radwańska po trzysetowym pojedynku zakończyła występ w turnieju ITF o puli nagród 60 tys. dolarów w chińskim Jinan. Polska tenisistka przegrała z niżej notowaną w rankingu WTA Meiling Wang.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Aaron Gilbert/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
19-letnia Meiling Wang (WTA 762) dostała się do głównej drabinki Jinan Open poprzez dwustopniowe eliminacje. Urszula Radwańska (WTA 286) została w turnieju rozstawiona z ósmym numerem. Po dwóch godzinach i 42 minutach Polka zeszła z kortu pokonana. Przegrała w środę 3:6, 7:6(7), 3:6.

W pierwszym secie Radwańska ani razu nie utrzymała serwisu i dała się przełamać czterokrotnie. Z kolei w drugiej odsłonie dogoniła młodą reprezentantkę Państwa Środka i po obronie czterech meczboli (trzech w dziesiątym gemie i jednego w tie breaku) okazała się lepsza w 13. gemie. W trzecim secie krakowianka mała przewagę przełamania, lecz nie poszła za ciosem i dwukrotnie przegrała podanie.

Porażka w Jinan oznacza, że Radwańska nie przerwała serii porażek ciągnącej się od jej występu w eliminacjach do turnieju na trawnikach w brytyjskim Surbiton. Nasza tenisistka miała w ostatnich miesiącach do obrony zaledwie kilkanaście punktów, ale bez wygrywania meczów na zawodowych kortach nie da się poprawić miejsca w rankingu. W pierwszym półroczu sezonu 2019 Polka triumfowała w imprezie ITF w Petit-Bourg na Gwadelupie oraz była w finale w rosyjskim Kazaniu i portugalskim Obidos.