WTA Seul: Karolina Muchova zatrzymała Yafan Wang. Czeszka zagra z Magdą Linette w finale

Karolina Muchova pokonała Yafan Wang w półfinale turnieju WTA International w Seulu. W niedzielnym finale Czeszka zmierzy się z Magdą Linette.

Karolina Muchova PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Karolina Muchova
Karolina Muchova (WTA 45) w czterech meczach w Seulu straciła jednego seta, w I rundzie z Belgijką Alison van Uytvanck. W półfinale pokonała 7:6(5), 6:4 Yafan Wang (WTA 58). W pierwszym secie Chinka nie wykorzystała prowadzenia 5:3. W drugiej partii obroniła cztery piłki meczowe i z 1:5 zbliżyła się na 4:5. Czeszka nie pozwoliła jej wyrównać. W 10. gemie utrzymała podanie bez straty punktu i zameldowała się w finale.

W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Wang popełniła pięć podwójnych błędów, a Muchova zaserwowała cztery asy. Czeszka zdobyła 39 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała trzy z 10 break pointów.

25-letnia Wang miała szansę na drugi finał w sezonie i zarazem w karierze. W Acapulco święciła triumf po zwycięstwie nad Sofią Kenin. Muchova do meczu o tytuł doszła po raz drugi. W maju tego roku w Pradze przegrała z Jil Teichmann.

Muchova w US Open 2018 dotarła do III rundy w wielkoszlemowym debiucie. W tym roku wystąpiła we wszystkich najważniejszych imprezach. W Wimbledonie osiągnęła ćwierćfinał. W styczniu Czeszka była notowana na 144. miejscu w rankingu, a w lipcu weszła do czołowej "50".

W niedzielę o godz. 7:00 czasu polskiego Muchova zmierzy się z Magdą Linette. Będzie to ich drugie starcie. W ćwierćfinale imprezy w nowojorskim Bronksie stoczyły znakomitą bitwę. Polka wygrała 6:7(4), 6:4, 7:6(3). Zwyciężczyni tego meczu zadebiutuje w Top 40.

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)