ATP Antwerpia: Guido Pella wygrał batalię z Peterem Gojowczykiem. Jo-Wilfried Tsonga w II rundzie

Guido Pella pokonał po trzysetowym boju Petera Gojowczyka w I rundzie turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii. Jo-Wilfried Tsonga wygrał z Lorenzo Sonego.

Guido Pella Getty Images / Marcelo Endelli / Na zdjęciu: Guido Pella
W poniedziałek rozpoczęła się czwarta edycja imprezy w Antwerpii. Guido Pella (ATP 20) zwyciężył 5:7, 6:4, 7:6(2) Petera Gojowczyka (ATP 111). W pierwszym secie Niemiec od 4:5 zdobył trzy kolejne gemy. W drugiej partii również było jedno przełamanie, które Argentyńczyk uzyskał na 6:4. W decydującej odsłonie tenisista z Buenos Aires wrócił z 0:2 i wyrównał na 2-2 bilans meczów z Gojowczykiem.

W ciągu dwóch godzin i 25 minut Pella zaserwował 16 asów. Zdobył 49 z 66 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obaj tenisiści uzyskali po dwa przełamania. Dl Argentyńczyka to trzeci występ w Antwerpii. W poprzednich dwóch sezonach odpadł w I rundzie. Kolejnym jego rywalem będzie Francuz Richard Gasquet lub Koreańczyk Soon Woo Kwon.

Jo-Wilfried Tsonga (ATP 36) wygrał 6:3, 6:4 z Lorenzo Sonego (ATP 56). Francuz w obu setach uzyskał po jednym przełamaniu, odpowiednio na 3:1 i 3:2. W trwającym 79 minut spotkaniu zdobył 28 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Tsonga notuje trzeci występ w Antwerpii. W 2017 roku zdobył tytuł, a w ubiegłym sezonie odpadł w II rundzie. O ćwierćfinał Francuz zmierzy się ze swoim rodakiem Gillesem Simonem lub Belgiem Stevem Darcisem.