WTA Finals: wygrana Gabrieli Dabrowski i Yifan Xu na pożegnanie. Pokonały Su-Wei Hsieh i Barborę Strycovą

Gabriela Dabrowski i Yifan Xu po dwóch porażkach nie miały szans na awans do półfinału WTA Finals 2019. Z imprezą w Shenzhen Kanadyjka i Chinka pożegnały się zwycięstwem nad Tajwanką Su-Wei Hsieh i Czeszką Barborą Strycovą.

Yifan Xu (z lewej) i Gabriela Dabrowski (z prawej) Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Yifan Xu (z lewej) i Gabriela Dabrowski (z prawej)
W poprzednich dniach Su-Wei Hsieh i Barbora Strycova wygrały dwa mecze i zapewniły sobie awans do półfinału Mistrzostw WTA. Gabriela Dabrowski i Yifan Xu po dwóch porażkach straciły szanse na wyjście z grupy. W czwartek Kanadyjka i Chinka na pożegnanie z imprezą w Shenzhen pokonały Tajwankę i Czeszkę 2:6, 6:4, 11-9.

W pierwszym secie Dabrowski i Xu dwa razy oddały podanie. W drugiej partii od 4:1 straciły trzy gemy, ale dwa kolejne padły ich łupem. W super tie breaku Kanadyjka i Chinka wróciły ze stanu 2-5. W trwającym 87 minut meczu zdobyły o jeden punkt więcej (62-61).

Dabrowski i Xu po raz pierwszy pokonały Hsieh i Strycovą. W ubiegłym sezonie w półfinale w Indian Wells oraz w tym roku w Madrycie i Wimbledonie, w obu przypadkach w finale, lepsze były Tajwanka i Czeszka.

Dla Hsieh to trzeci start w Mistrzostwach WTA. Wywalczyła tytuł w 2013 i osiągnęła finał w 2014 roku (z Shuai Peng). Strycova debiut w imprezie zanotowała w ubiegłym sezonie i doszła do półfinału (z Andreą Sestini Hlavackovą).

WTA Finals, Shenzhen (Chiny)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 14 mln dolarów
czwartek, 31 października

Grupa Purpurowa:

Gabriela Dabrowski (Kanada, 4) / Yifan Xu (Chiny, 4) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) 2:6, 6:4, 11-9