Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

WTA Finals: wyniki i tabele

WTA Finals po raz pierwszy w historii są rozgrywane w chińskim Shenzhen. O tytuł w singlu powalczy osiem najlepszych tenisistek sezonu 2019. W deblu zaprezentuje się osiem par.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
uczestniczki WTA Finals 2019 Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: uczestniczki WTA Finals 2019

GRA POJEDYNCZA

FINAŁ:

niedziela, 3 listopada

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Elina Switolina (Ukraina, 8) 6:4, 6:3

PÓŁFINAŁ:

sobota, 2 listopada

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Karolina Pliskova (Czechy, 2) 4:6, 6:2, 6:3
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 7) 5:7, 6:3, 4:1 i krecz

FAZA GRUPOWA:

Grupa Czerwona

niedziela, 27 października

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 7) 5:7, 6:1, 6:2
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Petra Kvitova (Czechy, 6) 7:6(1), 4:6, 6:4

wtorek, 29 października

Belinda Bencić (Szwajcaria, 7) - Petra Kvitova (Czechy, 6) 6:3, 1:6, 6:4
Kiki Bertens (Holandia, Alt) - Ashleigh Barty (Australia, 1) 3:6, 6:3, 6:4

czwartek, 31 października

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Petra Kvitova (Czechy, 6) 6:4, 6:2
Belinda Bencić (Szwajcaria, 7) - Kiki Bertens (Holandia, Alt) 7:5, 1:0 i krecz

Tabela Grupy Czerwonej

M Zawodniczka Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Ashleigh Barty 3 2 5-3 63 42-31 58
2 Belinda Bencić 3 2 5-3 63 23-30 43
3 Kiki Bertens 2 1 2-3 40 15-13 54
4 Petra Kvitova 3 0 2-6 25 35-42 45
5 Naomi Osaka 1 1 2-1 67 17-16 52


Grupa Purpurowa

poniedziałek, 28 października

Simona Halep (Rumunia, 5) - Bianca Andreescu (Kanada, 4) 3:6, 7:6(6), 6:3
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Karolina Pliskova (Czechy, 2) 7:6(12), 6:4

środa, 30 października

Karolina Pliskova (Czechy, 2) - Bianca Andreescu (Kanada, 4) 6:3 i krecz
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Simona Halep (Rumunia, 5) 7:5, 6:3

piątek, 1 listopada

Karolina Pliskova (Czechy, 2) - Simona Halep (Rumunia, 5) 6:0, 2:6, 6:4
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Sofia Kenin (USA, Alt) 7:5, 7:6(10)

Tabela Grupy Purpurowej

M Zawodniczka Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Elina Switolina 3 3 6-0 100 40-29 58
2 Karolina Pliskova 3 2 4-3 57 24-23 51
3 Simona Halep 3 1 3-5 38 34-42 45
4 Sofia Kenin 1 0 0-2 0 11-14 44
5 Bianca Andreescu 2 0 1-4 20 15-16 48


GRA PODWÓJNA

FINAŁ:

niedziela, 3 listopada

Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) 6:1, 6:3

PÓŁFINAŁ:

sobota, 2 listopada

Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) - Samantha Stosur (Australia, 7) / Shuai Zhang (Chiny, 7) 1:6, 6:4, 10-8

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) - Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) 6:1, 6:2

Grupa Czerwona

poniedziałek, 28 października

Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) - Latisha Chan (Tajwan, 5) / Hao-Ching Chan (Tajwan, 5) 6:2, 5:7, 10-6

Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) - Elise Mertens (Belgia, 1) / Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) 7:5, 1:6, 10-7

środa, 30 października

Elise Mertens (Belgia, 1) / Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) - Latisha Chan (Tajwan, 5) / Hao-Ching Chan (Tajwan, 5) 7:6(5), 6:4

Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) - Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) 7:5, 6:2

piątek, 1 listopada

Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) - Elise Mertens (Belgia, 1) / Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) 4:6, 6:2, 10-5

Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) - Latisha Chan (Tajwan, 5) / Hao-Ching Chan (Tajwan, 5) 6:2, 6:4

Tabela Grupy Czerwonej

M Zawodniczki Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Timea Babos i Kristina Mladenović 3 3 6-2 75 36-24 60
2 Anna-Lena Grönefeld i Demi Schuurs 3 2 4-3 57 28-30 48
3 Elise Mertens i Aryna Sabalenka 3 1 4-4 50 32-30 52
4 Latisha Chan i Hao-Ching Chan 3 0 1-6 14 25-37 40


Grupa Purpurowa

niedziela, 27 października

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) - Samantha Stosur (Australia, 7) / Shuai Zhang (Chiny, 7) 6:4, 4:6, 10-5

Barbora Krejcikova (Czechy, 6) / Katerina Siniakova (Czechy, 6) - Gabriela Dabrowski (Kanada, 4) / Yifan Xu (Chiny, 4) 6:4, 6:2

wtorek, 29 października

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) - Barbora Krejcikova (Czechy, 6) / Katerina Siniakova (Czechy, 6) 6:2, 1:6, 10-5

Samantha Stosur (Australia, 7) / Shuai Zhang (Chiny, 7) - Gabriela Dabrowski (Kanada, 4) / Yifan Xu (Chiny, 4) 4:6, 6:4, 10-5

czwartek, 31 października

Gabriela Dabrowski (Kanada, 4) / Yifan Xu (Chiny, 4) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) 2:6, 6:4, 11-9

Samantha Stosur (Australia, 7) / Shuai Zhang (Chiny, 7) - Barbora Krejcikova (Czechy, 6) / Katerina Siniakova (Czechy, 6) 6:3, 7:6(7)

Tabela Grupy Purpurowej

M Zawodniczki Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Su-Wei Hsieh i Barbora Strycova 3 2 5-4 56 29-27 52
2 Samantha Stosur i Shuai Zhang 3 2 5-3 63 34-30 53
3 Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova 3 1 3-4 43 29-27 52
4 Gabriela Dabrowski i Yifan Xu 3 1 3-5 38 25-33 43


Zasady kolejności w grupie:
1. Liczba zwycięstw;
2. Liczba rozegranych meczów;
3. Bezpośredni mecz (tylko przy dwóch zawodniczkach);
4. Jeśli trzy zawodniczki mają po jednym zwycięstwie:
- odpada ta mająca mniej rozegranych meczów, a z dwóch pozostałych wyżej jest ta, która wygrała bezpośredni mecz;
- procent wygranych setów;
- procent wygranych gemów.

Zobacz także:
Szekesfehervar: Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska przegrały w I rundzie
Urszula Radwańska odpadła w I rundzie turnieju ITF w Nanningu

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Niezwykły wyczyn wioślarki. Joanna Dorociak najlepsza w maratonie

Czy Elina Switolina obroni tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×