Polka w sztabie Alize Cornet. Sandra Zaniewska trenerką Francuzki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Sandra Zaniewska
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Sandra Zaniewska
zdjęcie autora artykułu

Sandra Zaniewska rozpoczęła współpracę z Alize Cornet. Była polska tenisistka będzie główną trenerką Francuzki w sezonie 2020.

W tym artykule dowiesz się o:

Była 11. rakieta świata potwierdziła, że Sandra Zaniewska będzie podróżować z nią po turniejach w 2020 roku. "Jestem bardzo szczęśliwa, że będę pracować z Sandrą Zaniewską w najbliższym sezonie" - poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Alize Cornet.

Jako pierwszy informacje o nawiązaniu tej współpracy podał magazyn "Tenisklub". Zaniewska była w ostatnim czasie trenerką Petry Martić i walnie przyczyniła się do rozwoju jej tenisa. Chorwatka wygrała turniej WTA w Stambule i osiągnęła drugi tydzień (co najmniej IV rundę) zmagań w każdej imprezie Wielkiego Szlema. Najlepiej spisała się w tym roku na kortach Rolanda Garrosa, na których dotarła do ćwierćfinału.

Cornet to obecnie 59. rakieta świata, ale bardzo chce odzyskać dawny blask. Francuzka nigdy nie osiągnęła fazy ćwierćfinałowej w Wielkim Szlemie. Ma na koncie sześć tytułów rangi WTA. Ostatni wywalczyła w lipcu 2018 roku na mączce w szwajcarskiej miejscowości Gstaad.

Zobacz także: Iga Świątek przygotowuje się do sezonu 2020 Karolina Woźniacka rozegra pożegnalny mecz w Kopenhadze

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. "Kurczę, co ona zrobiła?". Piotr Małachowski dostał niesamowite wsparcie

Źródło artykułu: