Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Klaudia Jans-Ignacik i Urszula Radwańska znów na korcie. Będą gwiazdami Narodowego Dnia Tenisa

Emocjonująco zapowiadają się obchody Narodowego Dnia Tenisa. W Gdańsku wydarzenie prowadzić będzie Klaudia Jans-Ignacik. Pojawi się też Urszula Radwańska, której dawno nie było okazji oglądać na kortach w Polsce.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Klaudia Jans-Ignacik WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Klaudia Jans-Ignacik

Tegoroczna formuła Narodowego Dnia Tenisa będzie wyjątkowa i inna od poprzednich dwóch edycji. W latach 2019 i 2018 zgromadził ponad 20000 uczestników, a ponad 1000 zawodników Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa wzięło udział w turniejach Tenis 10.

Tym razem Polski Związek Tenisowy zdecydował się na organizację obchodów Narodowego Dnia Tenisa w dziesięciu miastach. Jak udało nam się dowiedzieć, na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej pojawi się Urszula Radwańska, która w ostatnich latach nie miała okazji występować w Polsce. Co za tym idzie, kibice dawno nie mieli okazji spotkania z młodszą z sióstr Radwańskich. 

"Turbokozak" w Trójmieście

W Gdańsku pojawią się też była olimpijka Klaudia Jans-Ignacik i Bartosz Ignacik. - Skoro w tym roku Narodowy Dzień Tenisa odbywa się równocześnie w 10 miastach, to nie wyobrażam sobie, żeby 5 września nie było mnie na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. Przez wiele lat trenowałam w Gdańsku i zawsze chętnie tam wracam, chociaż od jakiegoś czasu mieszkam w Warszawie - powiedziała finalistka wielkoszlemowego Roland Garros w mikście z 2012 roku.

ZOBACZ WIDEO: Tenis. Lotos PZT Polish Tour. Paweł Ciaś: Plan? Przygotować się fizycznie

- Klaudia zawsze pojawia się na eventach organizowanych przez nas i tym razem również pojawi się w Gdańsku. Poprowadzi treningi z dziećmi, a jej mąż Bartek Ignacik, znany z telewizyjnego programu "Turbokozak", będzie konferansjerem podczas naszej imprezy. Natomiast Ula zagra pokazowego seta z jedną z młodych utalentowanych tenisistek, ale także będzie odbijać piłki z dziećmi ze szkółek tenisowych. Na obiekcie wystawią się też kluby z naszego regionu, będzie pokaz tenisa dla niewidomych, kącik trenera Henryka Dondajewskiego i sporo innych atrakcji - powiedziała Marta Kurzacz organizator NDT z ramienia Gdańskiej Akademii Tenisowej.

Z zachowaniem bezpieczeństwa

We wszystkich miastach, w których odbędzie się event będzie zachowany reżim sanitarny. Uwzględniając sytuację epidemiologiczną w kraju, postanowiono zmienić formułę Narodowego Dnia Tenisa. 

- Organizacja dziesięciu mniejszych eventów zamiast jednego dla większej liczby osób na PGE Narodowym, jak to było dotychczas, w obecnej sytuacji jest bardziej sensowna - powiedział prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

- We wszystkich miastach będziemy kłaść duży nacisk na przestrzeganie procedur bezpieczeństwa i zachowanie społecznego dystansu. To ważne, żeby w obecnych czasach cieszyć się ulubionym sportem w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Takie podejście sprawdziło się choćby podczas turniejów rozgrywanych od czerwca w ramach LOTOS PZT Polish Tour, w których udział bierze niemal cała krajowa czołówka - dodał prezes PZT.

Święto w dziesięciu miastach

Urszulę Radwańską i Klaudię Jans-Ignacik fani tenisa spotkają na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej (ul. Kazimierza Górskiego 1). Atrakcje w pozostałych lokalizacjach będą stopniowo ujawnianie, wiadomo jednak, gdzie dokładnie będzie celebrowany Narodowy Dzień Tenisa.

W Bytomiu odbędzie się on na kortach Górnika Bytom (ul. Tarnogórska 5), natomiast w Łodzi na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego zlokalizowanego w Parku Poniatowskiego (ul. Stefana Żeromskiego 117). W Olsztynie święto tenisa będzie miało miejsce na kortach Budowlanych Olsztyn na Jakubowie (ul. Olimpijska 9a), natomiast w Poznaniu na kortach AZS-u Poznań (ul. Zygmunta Noskowskiego 25). W Puławach będzie można odwiedzić Szkolny Klub Tenisowy "Smecz" (ul. Olimpijska 9a), a w Szczecinie Akademię Tenisa Promasters (al. Wojska Polskiego 127).

We Wrocławiu Narodowy Dzień Tenisa świętowany będzie w Olimpijski Club Tennis and Sports (al. Paderewskiego 35), natomiast w Zielonej Górze w MOSiR (ul. Sulechowska 41). Mieszkańcy Warszawy odwiedzić będą mogli Yankee Sport Club w Jankach (al. Krakowska 16).

Czytaj też:
Hubert Hurkacz: Dobrze, że jestem już w Polsce
Kobiety wspierają kobiety. Agnieszka Radwańska wzięła udział w wyzwaniu

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×