Tenis. US Open: debiutant Brandon Nakashima zabrał seta Alexandrowi Zverevowi

Alexander Zverev awansował do III rundy US Open 2020. W środę Niemiec stracił kolejnego seta, tym razem z debiutującym w Wielkim Szlemie Amerykaninem Brandonem Nakashimą.

Rafał Smoliński
Alexander Zverev PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Pochodzący z San Diego 19-latek jest dobrze zapowiadającym się tenisistą. Brandon Nakashima zajmuje obecnie 223. miejsce w rankingu ATP. Bardzo dobrze sobie radził w rozgrywkach uczelnianych i w 2019 roku postanowił przejść na zawodowstwo. Organizatorzy US Open 2020 przyznali mu dziką kartę. W wielkoszlemowym debiucie pokonał Włocha Paolo Lorenziego.

W środę poprzeczka dla Nakashimy poszła już dużo wyżej. Jego rywalem był bowiem oznaczony piątym numerem Alexander Zverev. Debiutant postraszył faworyta i nawiązał walkę. Niestety sił starczyło Amerykaninowi tylko na dwa sety. Na tablicy wyników było wówczas po 1, bo młody reprezentant gospodarzy wygrał emocjonujący tie break.

Niemiec opanował jednak sytuację w trzecim secie, a w czwartym stracił już tylko gema. Wygrał ostatecznie 7:5, 6:7(8), 6:3, 6:1 i awansował do III rundy. Teraz jego przeciwnikiem będzie Adrian Mannarino. Grający z "32" Francuz pokonał Amerykanina Jacka Socka 7:6(5), 7:5, 6:2.

W piątek o IV rundę US Open 2020 zagrają ze sobą dwaj nierozstawieni tenisiści - Jordan Thompson i Michaił Kukuszkin. Australijczyk wygrał z Białorusinem Jegorem Gerasimowem 6:1, 6:4, 3:6, 6:3. Natomiast Kazach rozegrał pięciosetowy pojedynek z Chilijczykiem Cristianem Garinem, zakończony wynikiem 6:2, 6:1, 3:6, 4:6, 7:5.

O miejsce w 1/8 finału powalczą również dwaj rozstawieni gracze - Filip Krajinović i David Goffin. Oznaczony "26" Serb nie dał żadnych szans Amerykaninowi Marcosowi Gironowi, wygrywając pewnie 6:4, 6:1, 6:3. Z kolei występujący z siódmym numerem Belg odprawił Lloyda Harrisa z RPA, zwyciężając 7:6(6), 4:6, 6:1, 6:4.

Jordan Thompson (Australia) - Jegor Gerasimow (Białoruś) 6:1, 6:4, 3:6, 6:3
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Cristian Garin (Chile, 13) 6:2, 6:1, 3:6, 4:6, 7:5
Adrian Mannarino (Francja, 32) - Jack Sock (USA) 7:6(5), 7:5, 6:2
Alexander Zverev (Niemcy, 5) - Brandon Nakashima (USA, WC) 7:5, 6:7(8), 6:3, 6:1