Tenis. Roland Garros: srogi rewanż Simony Halep na Amandzie Anisimovej. Rumunka rywalką Igi Świątek w IV rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Simona Halep
PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Simona Halep

Simona Halep rozbiła Amandę Anisimovą i awansowała do IV rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020. W niedzielę Rumunka będzie rywalką Igi Świątek.

Simona Halep (WTA 2) kontynuuje zwycięską serię. Triumfowała w Dubaju, Pradze i Rzymie. W Rolandzie Garrosie bez straty seta odprawiła trzy rywalki i jest niepokonana od 17 meczów. W piątek Rumunka rozbiła 6:0, 6:1 Amandę Anisimovą (WTA 29). Tenisistka z Konstancy wzięła na Amerykance srogi rewanż za porażkę poniesioną w Paryżu w ćwierćfinale w ubiegłym sezonie. W niedzielę mistrzyni imprezy z 2018 roku zmierzy się z Igą Świątek.

W ciągu 54 minut Halep zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć break pointów i wykorzystała sześć z 11 szans na przełamanie. Rumunka spotkanie zakończyła z dorobkiem 15 kończących uderzeń przy siedmiu niewymuszonych błędach. Anisimova miała 18 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki.

Amerykanka przed rokiem w Paryżu doszła do pierwszego wielkoszlemowego półfinału. Wcześniej jej najlepszym wynikiem w imprezach tej rangi była IV runda Australian Open 2019. Halep notuje 40. występ w najważniejszych turniejach i pozostaje w grze o trzeci tytuł, po Rolandzie Garrosie 2018 i Wimbledonie 2019.

W niedzielę dojdzie do drugiego starcia Halep ze Świątek. Ponownie spotkają się w IV rundzie Rolanda Garrosa. Rok temu Rumunka nie dała Polce żadnych szans 6:1, 6:0).

Elina Switolina (WTA 5) zwyciężyła 6:4, 7:5 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 31). W trwającym godzinę i 40 minut meczu Ukrainka odparła cztery z pięciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z ośmiu szans. Naliczono jej osiem kończących uderzeń i 30 niewymuszonych błędów. Rosjance zanotowano 25 piłek wygranych bezpośrednio i 49 pomyłek. O trzeci ćwierćfinał w Paryżu (2015, 2017) Switolina zmierzy się z Francuzką Caroline Garcią.

Trwa marsz debiutującej w Rolandzie Garrosie Nadia Podoroska (WTA 131). W II rundzie argentyńska kwalifikantka odprawiła rozstawioną z numerem 23. Kazaszkę Julię Putincewą. W piątek pokonała 6:3, 6:2 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 161), która w środę oddała cztery gemy Wiktorii Azarence. W ciągu 99 minut Podoroska wykorzystała siedem z 10 break pointów. Jest to jej drugi wielkoszlemowy występ. Z US Open 2016 odpadła w I rundzie.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 38 mln euro piątek, 2 października

III runda gry pojedynczej kobiet:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Amanda Anisimova (USA, 25) 6:0, 6:1 Elina Switolina (Ukraina, 3) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 27) 6:4, 7:5 Nadia Podoroska (Argentyna, Q) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:3, 6:2