Kacper Żuk powrócił na chorwacką mączkę. Na inaugurację stracił seta

Kacper Żuk rozpoczął we wtorek zmagania w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Zagrzebiu. Polski tenisista ze stratą seta zameldował się w drugiej fazie.
Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk

W połowie kwietnia Kacper Żuk zwyciężył w challengerze Splicie, sięgając po premierowe mistrzostwo w imprezie tej rangi. Nasz reprezentant zadomowił się dzięki temu sukcesowi w drugiej setce światowej klasyfikacji, ale teraz chce iść dalej. Aktualnie zajmuje najwyższą w karierze 171. pozycję.

Nowodworzanin pojechał do Zagrzebia, gdzie w I rundzie wylosował Jurija Rodionova (ATP 142). Młody Austriak lepiej rozpoczął pojedynek. W partii otwarcia zdobył przełamanie w piątym gemie i zakończył seta wynikiem 6:4.

"Żunio" znakomicie jednak odpowiedział. W drugiej odsłonie wywalczył dwa przełamania, a jego rywal tylko jedno. Natomiast w decydującym secie Polak postarał się o trzy breaki, dzięki czemu zakończył spotkanie wynikiem 4:6, 6:3, 6:3. Żuk awansował do II rundy, w której zmierzy się w środę z rozstawionym z "dwójką" Hiszpanem Pedro Martinezem (ATP 94).

Do Zagrzebia przyjechali również polscy debliści. Para Szymon Walków i Jan Zieliński musi poczekać na pierwszy mecz do środy. Ich rywalami będą grający z dziką kartą Rosjanie Danił Gołubiew i Jewgienij Tiurniew.