Kacper Żuk pożegnał kolejnego Włocha w Bielli. Zmienne szczęście Polaków w deblu

Kacper Żuk kontynuuje dobrą passę ma kortach ziemnych we włoskiej Bielli. W środę polski tenisista awansował do ćwierćfinału zawodów rangi ATP Challenger Tour w obu konkurencjach.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
We wtorek Kacper Żuk (ATP 173) pokonał w dwóch setach włoskiego kwalifikanta Raula Brancaccio. W środę na jego drodze stanął kolejny reprezentant Italii, Andrea Pellegrino (ATP 235). Polski tenisista był faworytem tego pojedynku i wykorzystał swoje szanse.

Premierowa odsłona była wyrównana. Żuk przełamał jako pierwszy w szóstym gemie, lecz Pellegrino natychmiast odpowiedział i wyrównał na po 4. Kluczowy dla losów seta okazał się 12. gem, w którym nowodworzanin wykorzystał piłkę setową przy podaniu przeciwnika.

Druga partia zaczęła się od utraty podania przez naszego tenisistę. Żuk był w niebezpieczeństwie także w kolejnych gemach, ale obronił break pointy. 22-latek zachował spokój w ważnych momentach. W 10. gemie przełamał serwującego po seta Włocha i powrócił do gry. Po zmianie stron zaatakował po raz kolejny i dzięki temu zwyciężył 7:5, 7:5.

Żuk zameldował się w ćwierćfinale challengera w Bielli. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie w piątek Argentyńczyk Tomas Martin Etcheverry (ATP 220). W czwartek Polak rozegra ćwierćfinał debla, do którego awansował bez wychodzenia na kort. Żuk i Frederico Ferreira Silva mieli się w nim zmierzyć z najwyżej rozstawionym brazylijskim duetem Rafael Matos i Felipe Meligeni Rodrigues Alves, lecz rywale wycofali się. Następnymi przeciwnikami Polaka i Portugalczyka będą Francuzi Hugo Grenier i Alexandre Muller.

W Bielli wystąpił w grze podwójnej również Jan Zieliński. Partnerem Polaka był Amerykanin Evan King, a rywalami w pierwszej fazie byli nagrodzeni dziką kartą Włosi Franco Agamenone i Omar Giacalone. Gospodarze odwrócili losy spotkania i zwyciężyli po super tie breaku 3:6, 6:4, 10-7.

Thindown Challenger Biella 7, Biella (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 44,8 tys. euro
środa, 2 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Kacper Żuk (Polska, 6) - Andrea Pellegrino (Włochy) 7:5, 7:5

I runda gry podwójnej:

Kacper Żuk (Polska) / Frederico Ferreira Silva (Portugalia) - Rafael Matos (Brazylia, 1) / Felipe Meligeni Rodrigues Alves (Brazylia, 1) walkower

Franco Agamenone (Włochy, WC) / Omar Giacalone (Włochy, WC) - Jan Zieliński (Polska) / Evan King (USA) 3:6, 6:4, 10-7