Wojciech Fibak: Hubert Hurkacz napisał nowy rozdział w historii polskiego tenisa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

- Hubert Hurkacz napisał nowy rozdział w historii polskiego tenisa i polskiego sportu. Bardzo trudno jest wygrać turniej ATP zarówno w singlu, jak i w deblu – mówi Wojciech Fibak po podwójnym zwycięstwie Huberta Hurkacza w turnieju Moselle Open.

To była wspaniała niedziela dla polskiego tenisa. Hubert Hurkacz najpierw pokonał Pablo Carreno w finale gry pojedynczej, zwieńczając tym samym świetny turniej bez straty seta. Po meczu z Hiszpanem Hurkacz przystąpił do walki o tytuł w deblu w parze z Janem Zielińskim. Również tutaj Polacy mieli wiele powodów do radości. Nasi zawodnicy zwyciężyli w zawodach, także nie tracąc seta, a w finale pokonali duet Hugo Nys i Arthur Rinderknech 7:5, 6:3.

Na gorąco po meczu deblowym polskich tenisistów głos zabrał Wojciech Fibak. Legendarny tenisista jest pełen podziwu dla Huberta Hurkacza, który zgarnął dwa trofea jednego dnia.

- Hubert napisał nowy rozdział w historii polskiego tenisa i polskiego sportu. Bardzo trudno jest wygrać turniej ATP zarówno w singlu, jak i w deblu. Podziwiam Huberta za jego postawę na korcie. Jego gra jest wspaniała, a przede wszystkim koncentracja jest na najwyższym poziomie. Warunki halowe bardzo mu pasują, a przecież nie grał w halach w wielu turniejach, więc tym bardziej trzeba docenić jego sukcesu - mówi Fibak w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: To jedna z najpiękniejszych WAGs świata. Tym wideo podbija internet

- Gra Huberta jest niezwykle poukładana. Może najbardziej widocznym elementem jest serwis, bo efekt punktowy jest natychmiastowy. Gdyby jednak zajrzeć dalej, to kilka rzeczy jest genialnych. Przede wszystkim poruszanie się na korcie, bekhend, forhend i także return. Jest kilka elementów, w których Hubert jest jednym z najlepszych zawodników na świecie - dodał Fibak.

Po dwóch polskich zwycięstwach nastąpią pewne zmiany w rankingach. W grze podwójnej Jan Zieliński zbliży się do miejsca w pierwszej setce, a Hubert Hurkacz z kolei będzie zajmował dwunastą pozycję w rankingu singlistów. - Nasz zawodnik zasługuje na miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu ATP, a później nawet w piątce. Tym bardziej że starsi mistrzowie, czyli Federer i Nadal, schodzą na niższy poziom. W tej chwili otwiera się szansa na wygrywanie dla młodych zawodników. Mam tu na myśli np. Zvereva, Berettiniego, Sinnera oraz naszego Huberta. Patrząc na to, co się wydarzyło w Metz, to jestem dumny z Huberta, że tak odreagował rozczarowujący występ w US Open - podsumował Fibak.

Czytaj także: "To był imponujący występ". Światowe media zachwycone Hubertem Hurkaczem Hubert Hurkacz z dubletem. Niesamowity tydzień Polaków w Metz!

Źródło artykułu: