Znamy pierwsze półfinalistki turnieju debla. Super tie break rozstrzygnął elektryzujący mecz

Do interesującego starcia doszło w sesji wieczornej trzeciego dnia turnieju WTA Finals 2021 w Guadalajarze. Darija Jurak i Andreja Klepac potrzebowały super tie breaka, aby odnieść cenne zwycięstwo.

Rafał Smoliński
Darija Jurak i Andreja Klepac Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Darija Jurak i Andreja Klepac
Wieczorne spotkanie miało ogromne znaczenia dla sytuacji w grupie Tenochtitlan. Pod ścianą znalazły się mistrzynie US Open 2021 Samantha Stosur i Shuai Zhang, które potrzebowały zwycięstwa. Natomiast Darija Jurak i Andreja Klepac chciały zwiększyć swoje szanse na wyjście z grupy.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Na przestrzeni 12 gemów nie było ani jednego przełamania, dlatego decydował tie break. W nim australijsko-chiński debel obronił dwie piłki setowe, zanim wykorzystał swoją czwartą szansę.

W połowie drugiej odsłony w końcu doszło do przełamania, ale Stosur i Zhang szybko oddały prowadzenie (3:3). Potem obie pary miały jeszcze swoje okazje, jednak ostatecznie rozstrzygał tie break. W nim Jurak i Klepac pokazały się z dużo lepszej strony i po dwóch setach był remis.

Wobec powyższego o zwycięstwie zdecydował super tie break. Po pierwszej zmianie stron do ataku ruszyły Chorwatka i Słowenka, które wysunęły się na 6-2. Rywalki nie zdołały już ich dogonić, dlatego to Jurak i Klepac zwyciężyły po blisko dwugodzinnym boju 6:7(10), 7:6(4), 10-5.

Sytuacja w grupie Tenochtitlan jest jasna. W wyniku porażki Stosur i Zhang straciły szanse na półfinał, a Jurak i Klepac powalczą w niedzielę o drugie miejsce z amerykańsko-holenderskim duetem Nicole Melichar-Martinez i Demi Schuurs. Awans do półfinału z pierwszej pozycji już po dwóch kolejkach wywalczyły Japonki Shuko Aoyama i Ena Shibahara.

WTA Finals, Guadalajara (Meksyk)
Tour Championships, kort twardy, pula nagród 5 mln dolarów
piątek, 12 listopada

GRA PODWÓJNA:

Grupa Tenochtitlan

Darija Jurak (Chorwacja, 7) / Andreja Klepac (Słowenia, 7) - Samantha Stosur (Australia, 5) / Shuai Zhang (Chiny, 5) 6:7(10), 7:6(4), 10-5