Tunezyjka z problemami na otwarcie w Dosze. Kontuzja i krecz dwukrotnej mistrzyni imprezy

Tunezyjka Ons Jabeur miała trudną przeprawę z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz w turnieju WTA 1000 w Dosze. Kontuzji doznała czeska tenisistka Petra Kvitova, dwukrotna mistrzyni imprezy.

Ons Jabeur PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Ons Jabeur
W Dosze Ons Jabeur (WTA 10) została rozstawiona z numerem ósmym i miała wolny los. Do rywalizacji przystąpiła od II rundy. We wtorek nie uniknęła problemów w meczu z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 61). Tunezyjka pokonała Białorusinkę 1:6, 7:5, 6:3. W ciągu godziny i 45 minut obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Jabeur zdobyła o pięć punktów więcej (83-78) i podwyższyła na 2-0 bilans spotkań z Sasnowicz.

Petra Kvitova (WTA 21) w Dosze triumfowała w 2018 i 2021 roku. Tym razem nie dokończyła meczu II rundy z Elise Mertens (WTA 26). W pierwszym secie Czeszka z 0:2 i 15-40 wyszła na 4:2. Ostatecznie przegrała go 5:7. W drugiej partii prowadziła 2:1, ale skreczowała z powodu kontuzji lewego nadgarstka.

Paula Badosa (WTA 4) w 69 minut rozbiła 6:1, 6:2 Clara Tauson (WTA 33). Dunka w poprzedniej rundzie wyeliminowała Belindę Bencić, ale tym razem nie miała nic do powiedzenia. Hiszpanka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 22 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła cztery break pointy i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu okazji.

O ćwierćfinał Badosa zmierzy się z Cori Gauff (WTA 23), która pokonała 6:2, 7:6(3) Caroline Garcię (WTA 76). Amerykanka popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też zdobyła 30 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną rywalką Jabeur będzie Tereza Martincova (WTA 42), która wygrała 6:2, 6:4 z Arantxą Rus (WTA 66). W drugim secie Czeszka prowadziła 5:0, by stracić cztery gemy z rzędu. Dowiozła jednak do końca przewagę jednego przełamania.

Jessica Pegula (WTA 17) pokonała 6:3, 6:3 Kaję Juvan (WTA 90). W pierwszym secie Amerykanka od 1:3 zdobyła pięć kolejnych gemów. W ciągu 87 minut zgarnęła 28 z 37 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła pięć z siedmiu break pointów i spożytkowała pięć z 14 okazji na przełamanie.

Jessica Pegula (USA, 9) - Kaja Juvan (Słowenia, Q) 6:3, 6:3
Cori Gauff (USA, 14) - Caroline Garcia (Francja, WC) 6:2, 7:6(3)
Elise Mertens (Belgia, 16) - Petra Kvitova (Czechy) 7:5, 1:2 i krecz
Tereza Martincova (Czechy) - Arantxa Rus (Holandia, LL) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Ons Jabeur awansuje do ćwierćfinału turnieju w Dosze?