Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tokio 2020. COVID wyeliminował kolejnych zawodników ze startu w igrzyskach olimpijskich

Reprezentantka Chile w taekwondo Fernanda Aguirre i holenderska skateboardzistka Candy Jacobs, to kolejni sportowcy, których z rywalizacji na igrzyskach olimpijskich wyeliminował pozytywny wynik testu na COVID-19.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Candy Jacobs Getty Images / Na zdjęciu: Candy Jacobs
Chilijska zawodniczka taekwondo, Fernanda Aguirre zrezygnowała ze startu na igrzyskach olimpijskich w Tokio już po wylądowaniu w Japonii.

Zawodniczka do Tokio przyleciała z Uzbekistanu, z dokumentem potwierdzającym negatywny wynik testu na COVID-19. W Japonii wynik badania był jednak pozytywny, zarówno w testach antygenowych, jak i PCR. Aguirre została poddana kwarantannie w hotelu rządowym.

Na izolację skierowano także trenera zawodniczki, Joe Zapatę, który uzyskał negatywny wynik testu. Uznano bowiem, że bliski kontakt z osobą zarażoną stwarza ryzyko rozprzestrzeniania choroby.

- Zawodniczka jest bezobjawowa i jest w dobrym zdrowiu, ale niestety nie będzie w stanie konkurować, ponieważ japońskie władze nałożyły na nią 10-dniową kwarantannę - poinformował we wtorek Chilijski Komitet Olimpijski.

Fernanda Aguirre miała być rywalką Patrycji Adamkiewicz w kategorii 57 kg.

21-latka, która zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Panamerykańskich w 2019 roku, przyznała w mediach społecznościowych, że jest załamana i bardzo smutna. Zapewnia, że robiła wszystko, co w jej mocy, aby zapobiec zakażeniu.

Pozytywny wynik testu otrzymała także holenderska skateboardzistka Candy Jacobs, która miała wystąpić w poniedziałkowych zawodach. 31-latka jest kolejnym sportowcem z pozytywnym wynikiem testu uzyskanym po badaniu w wiosce olimpijskiej.

W sumie odnotowano już ponad 70 przypadków koronawirusa związanych z igrzyskami olimpijskimi.

Czytaj także:
Tokio 2020. Zamiast pracować przy igrzyskach, będą siedzieć na kwarantannie
Tokio 2020. Podróże z kodem QR. Tak wyglądała droga z Polski do Japonii

ZOBACZ WIDEO: Koniec współpracy polskich pływaków z prezesem PZP? "Potrzebujemy zmian, aby zapobiec rozwojowi w złą stronę"


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×