Tokio 2020. Kolejne utytułowane tenisistki były w opałach. Hiszpanka postraszyła Karolinę Pliskovą

Ukrainka Elina Switolina ma za sobą drugi morderczy bój w Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020. Problemów nie uniknęła Czeszka Karolina Pliskova, którą postraszyła hiszpańska tenisistka po poważnych zdrowotnych przejściach.

Karolina Pliskova Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Igrzyska olimpijskie w Tokio przynoszą sensacyjne rozstrzygnięcia w turnieju tenisowym. Odpadło już kilka utytułowanych zawodniczek. Elina Switolina (WTA 6) nie podzieliła losu m.in. Ashleigh Barty, ale balansowała nad przepaścią. Ukrainka odrodziła się ze stanu 4:6, 1:3 i zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Ajlę Tomljanović (WTA 51). W trzecim secie Australijka z 0:3 wyrównała na 4:4, ale Switolina skruszyła jej opór po dwóch godzinach i 21 minutach.

Switolina sześć razy oddała podanie, a sama uzyskała siedem przełamań. Zdobyła o sześć punktów więcej od Tomljanović (98-92). Pierwszy mecz Ukrainki, z Niemką Laurą Siegemund, trwał trzy godziny i sześć minut. Kolejną rywalką szóstej rakiety globu będzie Greczynka Maria Sakkari.

Karolina Pliskova (WTA 7) zwyciężyła 6:3, 6:7(0), 6:1 Carlę Suarez (WTA 205). Hiszpanka wygrała walkę z chorobą nowotworową i wróciła do kobiecego cyklu na ostatni sezon. W poniedziałek postraszyła byłą liderkę rankingu. W drugim secie Czeszka z 1:4 doprowadziła do tie breaka, ale nie zdołała zakończyć meczu. W trzeciej partii było sporo zaciętych gemów, ale tylko jeden wywalczyła Suarez.

W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Pliskova zaserwowała 12 asów i popełniła 10 podwójnych błędów. Zdobyła 41 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała dwa z trzech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z 12 szans. O ćwierćfinał Czeszka zmierzy się z Włoszką Camilą Giorgi.

Nadia Podoroska (WTA 38) w 87 minut pokonała 6:1, 6:3 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 34). Argentynka wywalczyła 23 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów i zaliczyła pięć przełamań. W 1/8 finału czeka ją starcie z Hiszpanką Paulą Badosą, pogromczynią Igi Świątek.

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020, Tokio (Japonia)
Ariake Tennis Park, kort twardy
poniedziałek, 26 lipca

II runda gry pojedynczej kobiet:

Elina Switolina (Ukraina, 4) - Ajla Tomljanović (Australia) 4:6, 6:3, 6:4
Karolina Pliskova (Czechy, 5) - Carla Suarez (Hiszpania) 6:3, 6:7(0), 6:1
Nadia Podoroska (Argentyna) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosyjski Komitet Olimpijski) 6:1, 6:3