To były rekordowe igrzyska olimpijskie. Co za wynik!

PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Dawid Tomala
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Dawid Tomala

IO Tokio 2020 (2021) dobiegły końca. Czas na pierwsze podsumowania, które mówią o rekordowym wyniku, jeśli chodzi o liczbę krajów cieszących się z co najmniej jednego medalu olimpijskiego.

"Sportowcy z 93 Narodowych Komitetów Olimpijskich zdobyli medale na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 (zawody z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na 2021 r. - przyp. red.) - więcej niż na jakichkolwiek poprzednich igrzyskach" - czytamy na stronie olympics.com.

Trzy państwa cieszyły się z pierwszych medali olimpijskich swoich reprezentantów w historii. Są nimi: Turkmenistan (Polina Gurjewa wywalczyła srebro w podnoszeniu ciężarów), San Marino (Alessandra Perilli zdobyła brąz i srebro w strzelectwie) i Burkina Faso (Hugues Fabrice Zango wyjeżdża z Tokio z brązowym medalem w trójskoku).

Rekordów było więcej, np. Hidilyn Diaz wygrała pierwszy w historii złoty medal olimpijski dla Filipin w podnoszeniu ciężarów kobiet, a Yulimar Rojas została pierwszą mistrzynią olimpijską z Wenezueli i do tego ustanawiała nowy rekord świata w trójskoku kobiet (15,67 m).

Biało-Czerwoni wracają z Tokio z tarczą. 14 medali, w tym cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych, to najlepszy dorobek medalowy naszych sportowców od IO Sydney 2000 (również 14 krążków).

Zobacz:
Tokio 2020. Ryszard Czarnecki tłumaczy, co robi na igrzyskach. "Jestem tu na zaproszenie MKOl-u"
Tokio 2020. Bardzo dobre miejsce Polaków. Oto klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich

ZOBACZ WIDEO: "Przegraliśmy z mistrzami olimpijskimi". Wygrana Francuzów osładza polską porażkę

Komentarze (1)
avatar
yes
8.08.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Biało-Czerwoni wracają z Tokio z tarczą. 14 medali, w tym cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych, to najlepszy dorobek medalowy naszych sportowców od IO Sydney 2000" - fajnie mieć medal Czytaj całość