KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

To były rekordowe igrzyska olimpijskie. Co za wynik!

IO Tokio 2020 (2021) dobiegły końca. Czas na pierwsze podsumowania, które mówią o rekordowym wyniku, jeśli chodzi o liczbę krajów cieszących się z co najmniej jednego medalu olimpijskiego.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dawid Tomala PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Dawid Tomala
"Sportowcy z 93 Narodowych Komitetów Olimpijskich zdobyli medale na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 (zawody z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na 2021 r. - przyp. red.) - więcej niż na jakichkolwiek poprzednich igrzyskach" - czytamy na stronie olympics.com.

Trzy państwa cieszyły się z pierwszych medali olimpijskich swoich reprezentantów w historii. Są nimi: Turkmenistan (Polina Gurjewa wywalczyła srebro w podnoszeniu ciężarów), San Marino (Alessandra Perilli zdobyła brąz i srebro w strzelectwie) i Burkina Faso (Hugues Fabrice Zango wyjeżdża z Tokio z brązowym medalem w trójskoku).

Rekordów było więcej, np. Hidilyn Diaz wygrała pierwszy w historii złoty medal olimpijski dla Filipin w podnoszeniu ciężarów kobiet, a Yulimar Rojas została pierwszą mistrzynią olimpijską z Wenezueli i do tego ustanawiała nowy rekord świata w trójskoku kobiet (15,67 m).

Biało-Czerwoni wracają z Tokio z tarczą. 14 medali, w tym cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych, to najlepszy dorobek medalowy naszych sportowców od IO Sydney 2000 (również 14 krążków).

Zobacz:
Tokio 2020. Ryszard Czarnecki tłumaczy, co robi na igrzyskach. "Jestem tu na zaproszenie MKOl-u"
Tokio 2020. Bardzo dobre miejsce Polaków. Oto klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich

ZOBACZ WIDEO: "Przegraliśmy z mistrzami olimpijskimi". Wygrana Francuzów osładza polską porażkę
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  "Biało-Czerwoni wracają z Tokio z tarczą. 14 medali, w tym cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych, to najlepszy dorobek medalowy naszych sportowców od IO Sydney 2000"
  Czytaj całość
  - fajnie mieć medalowych lekkoatletów: 4-2-3. Wszyscy pozostali łącznie: 0-3-2. Łącznie pojechało ponad 200 zawodników i pewnie ze 2 razy tyle "obstawy".
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×