Kolejny polski gest pomocy wobec Cimanouskiej. Wielkie wsparcie

Kryscina Cimanouska otrzymała od naszego kraju wizę humanitarną. Po tym jak biegaczka wyraziła zainteresowanie kontynuowaniem kariery sportowej w Polsce, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wykonało kolejne gesty wsparcia.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Kryscina Cimanouska PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Kryscina Cimanouska
Kryscina Cimanouska skrytykowała działania białoruskiego związku sportowego. Przez to skreślono ją z listy startowej w Tokio i kazano wracać do kraju. Biegaczka nie zgodziła się na to i szukała miejsca, w którym mogłaby kontynuować karierę.

Ostatecznie to właśnie od Polski otrzymała wizę humanitarną - podobnie jak jej mąż, Arseń Zdaniewicz. - Teraz czuję się w pełni bezpieczna. Polski rząd bardzo pomaga i zagwarantował nam ochronę. Czekam na męża, który niedługo przyleci - przyznała w rozmowie z TVN24. (więcej TUTAJ)

Jak się jednak okazuje, to nie koniec gestów pomocy wobec Białorusinki. W poniedziałek Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformowało, że Kryscina Cimanouska uzyska m.in. opiekę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

ZOBACZ WIDEO: Pogoda nie pomagała podczas igrzysk w Tokio. "Wielkie imprezy często są rozgrywane w ciężkich warunkach"

Wszystko ze względu na to, że biegaczka wyraziła zainteresowanie kontynuowaniem kariery sportowej w naszym kraju. "Będzie również objęta stypendium sportowym i wsparciem indywidualnym ze strony mecenasów polskiego sportu" - czytamy na stronie ministerstwa.

Wygląda na to, że Kryscina Cimanouska nie musi martwić się o dalsze starty.  Sama też nie wyklucza, że w przyszłości będzie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. - Jeżeli to tylko będzie możliwe - komentuje sportsmenka w "Rzeczpospolitej". (więcej TUTAJ)

Zobacz też:
Artur Boruc zabrał głos przed arcyważnym meczem. "Zawsze mam tremę"
Imprezy, gry agentów, brak motywacji. Dlaczego gwiazdy odchodziły z Barcelony?

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×