Wielki sukces Polaka! Sięgnął po wicemistrzostwo Europy

Robert Wilkowiecki zaskoczył wszystkich i podczas mistrzostw Europy na dystansie Ironman pokazał się z wyśmienitej strony. Polak zajął 2. miejsce i tym samym zdobył kwalifikację na prestiżowe mistrzostwa świata.

Artur Babicz
Robert Wilkowiecki Materiały prasowe / Na zdjęciu: Robert Wilkowiecki
U progu sezonu Robert Wilkowiecki w rozmowie z WP SportoweFakty opowiadał o celach. Tym było zdobycie kwalifikacji na mistrzostwa świata Ironman (więcej TUTAJ), czyli imprezę, na której od lat nie było polskiego zawodowca wśród mężczyzn. Jak się okazało, cel został zrealizowany i to w wielkim stylu.

Mało kto spodziewał się, że Robert Wilkowiecki podczas mocno obsadzonej imprezy, jaką były mistrzostwa Europy Ironman we Frankfurcie, będzie w stanie osiągnąć sukces. Tak się jednak stało. Polak był wyśmienicie dysponowany.

Etap pływacki Wilkowiecki zakończył na 3. pozycji z 7 sekundami straty do Niemca z polskimi korzeniami Łukasza Wojta. Jednak te straty szybko odrobił już w strefie zmian i na rower wyjechał jako pierwszy zawodnik.

Prowadzenia nie udało się jednak długo utrzymać. Wojt szybko je odzyskał w wyścigu, a na kolejnych kilometrach inni zawodnicy zaczęli mijać Polaka. Ostatecznie z roweru zszedł na 7. miejscu z ponad trzema minutami straty do podium. Wówczas wiadome było, iż wszystko rozegra się w biegu.

Na ostatnim etapie Wilkowiecki był świetnie dysponowany. Już na 18. kilometrze przedostał się na 3. miejsce i uciekał reszcie stawki. 10 kilometrów później objął drugą pozycję, której nie oddał już do samego końca. W ten sposób Polak został wicemistrzem Europy i w efektownym stylu zakwalifikował się na mistrzostwa świata.