Dziki taniec radości po najlepszym wyniku na świecie. Zobacz niesamowity skok (wideo)

Paraskevi Papahristou pobiła rekord mityngu Copernicus Cup w trójskoku. Grecka lekkoatletka po osiągnięciu najlepszego wyniku w tym roku na świecie dosłownie wpadła w szał radości.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Szał radości Paraskevi Papahristou na Copernicus Cup Twitter / TVP Sport / Szał radości Paraskevi Papahristou na Copernicus Cup
Podczas Copernicus Cup fenomenalny wynik w trójskoku osiągnęła Paraskevi Papahristou. W piątej próbie Greczynka zanotowała 14.60 metrów. To nie tylko jej rekord życiowy, ale i całego mityngu, który w Toruniu rozgrywany jest od 2015 roku.

Co więcej, okazało się, że Papahristou po świetnym skoku awansowała na pierwsze miejsce światowych list w trójskoku. W tym roku jeszcze żadna z lekkoatletek nie zanotowała lepszego wyniku.

Greczynka po skoku tańczyła, skakała i dosłownie szalała na bieżni. Podczas mityngu już żadna zawodniczka nie zdołała poprawić tej próby.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: trochę wolnego miejsca, mata, ręcznik... Tak trenuje znana trenerka

Ostatecznie Papahristou wyprzedziła Białorusinkę Wijaletę Skwartsową (14.39) i Amerykankę Tori Franklin (14.08). Najlepsza z Polek, Adrianna Szóstak, zajęła piąte miejsce (13.55). Za nią znalazły się Agnieszka Bednarek (13.55) i Aleksandra Nowakowska (12.94).

W środę Toruń na jeden dzień stał się stolicą światowej lekkoatletki. Niestety, w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, na trybunach nie mogli zasiąść widzowie.

Czytaj też:
-> Rosjanie zdyskwalifikowani. Wymyślili wypadek, by ochronić mistrza świata
-> Nietypowy dystans i dobry wynik Patryka Dobka. Znakomita Święty-Ersetic

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×