Ona znowu to zrobiła. Polka pobiła rekord świata! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
zdjęcie autora artykułu

Co to jest za rekord świata! Aleksandra Mirosław dalej przesuwa granicę. Polka pobiła własny fenomenalny rekord świata w konkurencji speed już po raz drugi w tym miesiącu.

[tag=73512]

Aleksandra Mirosław[/tag] jest w wybornej formie. Przed trzema tygodniami nasza reprezentantka w Seulu pobiła rekord świata, uzyskując czas 6,64s. Wydawało się, że ten wynik przetrwa długo, jednak tak się nie stało.

Mirosław bowiem kapitalnie zaprezentowała się w kwalifikacjach do Pucharu Świata w Salt Lake City. Polka uzyskała kapitalny wynik 6,53s i podniosła poprzeczkę jeszcze wyżej. Co ciekawe, blisko pobicia rekordu była już w pierwszym biegu eliminacyjnym, w którym uzyskała 6,68s.

Mirosław jest główną faworytką do wygranej w zawodach. Jednak nie tylko jej występem można się emocjonować. Drugie miejsce w eliminacjach wynikiem 7,04 zyskała Aleksandra Kałucka. Czwarta była Natalia Kałucka (7,16s), siódma Patrycja Chudziak (7,66), a piętnasta Anna Brożek (8,52).

Co ciekawe rekord świata w rywalizacji mężczyzn pobił Indonezyjczyk Kiromal Katibin wynikiem 5,10s. Ósme miejsce zajął Marcin Dzieński (5,76). Początek rywalizacji finałowej o 4:00 czasu polskiego.

Czytaj więcej: Polki zajęły całe podium Pucharu Świata! [WIDEO] Wywołała wielką burzę. Trenuje w zaawansowanej ciąży

ZOBACZ WIDEO Pudzianowski zmierzy się z kolejną legendą KSW?! "Nie boi się"

Źródło artykułu: