Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Tragiczny finał treningu. Clement Stoll nie żyje

Tragiczne wieści dotarły z Francji. Wskutek wypadku na torze Circuit Paul Armagnac życie stracił Clement Stoll. 27-letni motocyklista szykował się do nowego sezonu długodystansowych mistrzostw świata EWC.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Clement Stoll Instagram / stollclement / Na zdjęciu: Clement Stoll
Lada moment startuje nowy sezon długodystansowych mistrzostw świata EWC - pierwsza runda odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia na torze Le Mans. Dlatego też zawodnicy i zespoły pieczołowicie przygotowują się do 24h Motos. Niestety, przedsezonowe treningi zakończyły się tragicznie dla Clementa Stolla.

27-latek przygotowywał się do pierwszego wyścigu EWC wraz z nowym zespołem Ecole de la Performance. W środę podczas testów na torze Circuit Paul Armagnac w pobliżu Nogaro motocyklista popełnił błąd i zanotował upadek. Doprowadził on do poważnych obrażeń u Francuza.

Z informacji dziennika "La Depeche du Midi" wynika, że gdy przy francuskim motocykliście pojawiły się służby medyczne, nie wykryto u niego funkcji życiowych. Ratownicy podjęli decyzję o reanimacji Stolla, po czym przetransportowano go helikopterem do szpitala Purpan w Tuluzie. Lekarze od początku oceniali jego stan jako krytyczny.

W piątek ze szpitala w Tuluzie dotarła informacja o śmierci Stolla. "Społeczność długodystansowych mistrzostw świata EWC składa kondolencje i chce przekazać wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom Stolla, a także pracownikom zespołu Ecole de la Performance" - przekazali organizatorzy mistrzostw świata.

Clement Stoll miał zaplanowane kolejne treningi na ten tydzień - po wizycie na torze w Nogaro miał następnie sprawdzać nowy motocykl w weekend w Pau-Arnos. W tej chwili nie jest jasne, czy jego zespół podejmie się startu w nadchodzącym sezonie EWC w obliczu tragicznej śmierci 27-latka.

Czytaj także:
- Robert Kubica zapisze się w historii? Rozpoczyna drogę po realizację marzenia
- Tak Rosjanin ograł TSUE. Kompromitacja unijnych prawników

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×