Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Śmiertelne pobicie zapaśnika Dominika Sikory. Prokuratura zawiesiła śledztwo

Prokuratura w Poznaniu postanowiła zawiesić śledztwo ws. śmierci Dominika Sikory. Stało się tak, bo do tej pory nie udało się zatrzymać Olgierda M., który jest podejrzany o pobicie zapaśnika.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Dominik Sikora został śmiertelnie pobity w centrum Poznania Miał zaledwie 29 lat Instagram / Dominik Sikora został śmiertelnie pobity w centrum Poznania. Miał zaledwie 29 lat

O decyzji podjętej przez prokuraturę informuje "Głos Wielkopolski". - Śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia zapaśnika w Poznaniu jest zawieszone z uwagi na niemożność ujęcia podejrzanego Olgierda M. - tłumaczy prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Pobicie miało miejsce w nocy z 25 na 26 stycznia. Doszło do niego po tym, jak Dominik Sikora opuścił jeden z lokali na Starym Rynku w Poznaniu.

Nagranie z tego incydentu oglądał m.in. dziennikarz tvn24.pl. Jak zrelacjonował, było na nim widać, że Sikora w towarzystwie kilku osób rozmawia z kobietą stojącą przed wejściem do klubu. Później robi się goręcej... 

"Kobieta szarpie Sikorę, w pewnym momencie uderza go otwartą dłonią. Po kilku sekundach Sikora zwraca się do mężczyzny w eleganckim stroju, ten wyprowadza prawą ręką cios. Trafia Dominika Sikorę w głowę, ten pada nieprzytomny na ziemię. Stojące obok kobiety układają go w bezpiecznej pozycji, po gestykulacji można wnieść, że wzywają pomoc" - przekazuje wspomniana stacja.

Mężczyzna, który uderzył zapaśnika, jakby nigdy nic, odwrócił się i wszedł do klubu. 

Sikora zmarł pięć dni po tym incydencie. Powodem śmierci były obrażenia głowy. 

Policjanci ustalili, że związek ze śmiertelnym pobiciem zapaśnika ma 42-letni Olgierd Michalski. Wystawiono za nim list gończy, ale do tej pory nie został zatrzymany. Przewijają się spekulacje, że być może ukrywa się w Szwajcarii. 

Za śmiertelne pobicie Sikory grozi dożywocie.

Czytaj także:
> Dariusz Dziekanowski broni Lecha Poznań. "Krytyka jest przesadzona"
> Robili sobie zdjęcia ze zmarłym Maradoną. Teraz chcą im roztrzaskać głowy

Oglądaj Polsat Boxing Night w WP Pilot

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×