Żużel. Janusz Ślączka wskazał główną bolączkę GKM-u w Częstochowie

ZOOleszcz GKM Grudziądz bez Nickiego Pedersena nie miał kompletnie nic do powiedzenia w Częstochowie. zielona-energia.com Włókniarz zdeklasował zespół Janusza Ślączki 65:25. Trener gości na gorąco zdiagnozował główny problem drużyny w tym starciu.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Na zdjęciu (od góry): Przemysław Pawlicki, Kacper Woryna i Frederik Jakobsen WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu (od góry): Przemysław Pawlicki, Kacper Woryna i Frederik Jakobsen
- Na pewno brak Nickiego to duże osłabienie, ale nasi zawodnicy byli po prostu wolni - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Janusz Ślączka. - Byliśmy mijani po trasie w bardzo łatwy sposób. Zawodnicy muszą więc poszukać szybkości - dodał trener grudziądzkiej ekipy.

Brak szybkości na dystansie to jedno, ale i starty przyjezdnych tego dnia nie były ich mocną stroną, choć z tą tezą szkoleniowiec GKM-u nieco polemizował. - Myślę, że pierwszy moment na starcie nie był zły, ale później, na dojeździe do łuku, drużyna z Częstochowy nam odjeżdżała. To był problem. Szukaliśmy różnych ustawień, ale nie wyszło - skomentował.

GKM przegrywając różnicą 40 punktów poniósł najwyższą porażkę w najwyższej klasie rozgrywkowej w swojej historii (zobacz więcej ->>). - Jako trenerowi tej drużyny jest mi przykro, że tak wysoko przegraliśmy. Zrobimy wszystko żeby w następnym meczu było lepiej. Chcemy punktować jak najlepiej dla naszych kibiców - mówił Ślączka.

ZOBACZ WIDEO Stanisław Chomski tłumaczy swoje nieoczywiste decyzje. "To są szachy"

Odniósł się on również do sytuacji z 12. wyścigu. W nim doszło do wypadku z udziałem Kacpra Woryny i Krzysztofa Kasprzaka. Zdaniem arbitra Piotra Lisa winnym zajścia był zawodnik gospodarzy. - Myślę, że to była słuszna decyzja sędziego. Z parkingu tak dobrze nie było tego widać, ale tam raczej nie było miejsca, by wjechać. Kacper natomiast bardzo chciał tam się zmieścić - ocenił trener gości.

Jego drużyna bez Nickiego Pedersena mocno traci. Sam Duńczyk stwierdził, że musi jak najszybciej wrócić do zdrowia, bo GKM bez niego sobie nie poradzi (zobacz całość ->>). Trener grudziądzan był jednak powściągliwy w prognozach.

- Nie wiem, ile będziemy czekać na Nickiego. Będziemy czekać do momentu, aż wyzdrowieje. W poniedziałek przejdzie następne badania i wtedy zobaczymy, w którą stronę to idzie. Oczywiście życzylibyśmy sobie, aby wrócił jak najszybciej, ale kiedy to nastąpi, na tę chwilę tego nie wiemy - podsumował Janusz Ślączka.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×