Żużel. Jak sędziowie znają regulamin i co Demski sądzi o słowach Cieślaka? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Wzbudzający kontrowersje temat decyzji sędziowskich zdominuje nasz najbliższy Magazyn PGE Ekstraligi. Na wszelkie nurtujące pytania odpowie szef arbitrów, Leszek Demski. Ponadto gośćmi w programie będą Ilona Termińska i Marcin Murawski.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Leszek Demski WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Leszek Demski
Ogromne dyskusje wzbudziła decyzja Krzysztofa Meyze, arbitra niedzielnego spotkania Fogo Unii Leszno z For Nature Solutions Apatorem Toruń (47:43). Przypomnijmy: sędzia przerwał wyścig 13. po tym, jak Piotr Pawlicki ostro wjechał pod Patryka Dudka. Po obejrzeniu powtórek Krzysztof Meyze uznał jednak, że Pawlicki nie faulował i wykluczył Dudka.

Od razu rozpętała się burza. Oliwy do ognia dolał Leszek Demski w magazynie na antenie Canal+ Sport5, który przyznał, że decyzja o przerwaniu biegu była słuszna, jednak ocena sytuacji już nie. Zdaniem szefa arbitrów wykluczony powinien być Pawlicki. To zrozumiałe, że strona toruńska poczuła się pokrzywdzona. Zwłaszcza, że od tego momentu mecz zaczął układać się na korzyść leszczynian.

PGE Ekstraliga zareagowała szybko i zapowiedziała szereg zmian. Nowością ma być system VAR. Marek Cieślak uważa jednak, że największy problem leży w tym, że sędziowie są publicznie oceniani przez swojego szefa na żywo (zobacz szczegóły ->>). Ten zarzut nie po raz pierwszy jest podnoszony. W naszym czwartkowym Magazynie bezpośrednio do niego odniesie się Leszek Demski.

ZOBACZ WIDEO To oni rządzą żużlem z tylnego siedzenia? Faworyzowanie niektórych zawodników i wyścig zbrojeń

Zdradzi on nam też, jaka przyszłość sędziowska czeka Krzysztofa Meyze oraz Artura Kuśmierza, który z kolei popełnił błąd podczas meczu Fogo Unii Leszno z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Demski wytłumaczy też jak wygląda przygotowanie arbitrów do meczów. Czy są oni sprawdzani ze znajomości regulaminu w trakcie sezonu i czy przeprowadzane są dla nich szkolenia? Będzie też o tym, czy Leszek Demski dołączy do zespołu VAR oraz o możliwych zmianach w regulaminie. Wszystko po to, by zawodnik wyprzedzający z góry nie był spisany na straty z punktu widzenia przepisów.

O sytuacji z meczu w Lesznie prowadzący program Marcin Musiał porozmawia też z Iloną Termińską. Prezes toruńskiego klubu zdradzi czy w Apatorze mają żal do sędziego i jakie zostały lub zostaną podjęte dalsze kroki w tej sprawie. Dowiemy się także, jakie zdanie ma szefowa torunian na temat zachowania swoich kibiców, którzy zbojkotowali w Internecie firmę prowadzoną przez Krzysztofa Meyze.

Będzie też o atmosferze w klubie po ostatnich wynikach. Mecze wyjazdowe napawały optymizmem, ale domowe pozostawały niedosyt. Zwłaszcza ze względu na przygotowanie toru. Co się w nim zmieni i jak to teraz będzie wyglądało? Jak Ilona Termińska ocenia pracę sztabu szkoleniowego, który tworzą Robert Sawina i Krzysztof Gałańdziuk? Jak widzi szanse Apatora w najbliższym starciu tej drużyny z zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa?

O sile tego zespołu dobitnie przekonał się ostatnio ZOOleszcz GKM Grudziądz. Oczywiście trzeba oddać, że zespół Janusza Ślączki musiał radzić sobie bez swojego lidera Nickiego Pedersena, ale tylko 25 punktów uzbierane przy Olsztyńskiej nie mogą świadczyć dobrze o drużynie z Grudziądza. O tym, jakie kroki zostały podjęte przez klub wobec zespołu i czy zawodnicy poniosą jakieś konsekwencje opowie nam Marcin Murawski.

Prezes grudziądzkiego klubu oceni też swoją kadencję na stanowisku szefa GKM-u. Dlaczego pomimo wystarczających środków finansowych nie udaje się przyciągnąć do zespołu lepszych zawodników? Czy jego wypowiedzi w magazynie na antenie Canal+ Sport5 (zobacz szczegóły ->>) zwiastują rewolucję w składzie GKM-u przed nowym sezonem? Marcin Murawski przekaże też najnowsze informacje o stanie zdrowia Nickiego Pedersena.

Ponadto w naszym programie skróty z wszystkich meczów 6. rundy PGE Ekstraligi i statystyczne ciekawostki. Początek Magazynu w czwartek, 26 maja, o godzinie 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×