Żużel. Moje Bermudy Stal bez słabych punktów. W szeregach Arged Malesy nikt się nie wyróżnił [NOTY]

Moje Bermudy Stal Gorzów bez większych problemów pokonała na wyjeździe Arged Malesę Ostrów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach gorzowian był zdobywca płatnego kompletu, Martin Vaculik. W drużynie gospodarzy najlepiej spisał się Chris Holder.

Michał Juraszek
Michał Juraszek
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
Noty dla zawodników Arged Malesy Ostrów:

Oliver Berntzon 4-. Zaczął kiepsko, bo od zera, jednak w kolejnych startach pokazał się z bardzo dobrej strony, pokonując m.in. Bartosza Zmarzlika i Szymona Woźniaka. W końcówce znów przygasł. Przyzwoity występ, ale w jego poczynaniach brakuje regularności.

Tomasz Gapiński 2. Wygrał swój pierwszy start, lecz później z biegu na bieg radził sobie coraz słabiej. Łącznie wywalczył 5 punktów w 4 startach.

Grzegorz Walasek 1+. Nie był to udany powrót na tor po kontuzji. Doświadczony zawodnik zdobył bowiem tylko 2 punkty w trzech biegach. Generalnie nie był to dla niego najszczęśliwszy dzień, gdyż raz wjechał w taśmę, a raz jego motocykl niemal zatrzymał się zaraz po starcie, przez co dojechał do mety z ogromną stratą.

ZOBACZ WIDEO Menedżer Łaguty zasilił sztab Kacpra Woryny. Czy to oznacza koniec współpracy z mistrzem świata?

Matias Nielsen 2+. Nie był to zły występ, ale do dobrego też sporo brakowało. W pierwszym biegu był bliski sprawienia ogromnej niespodzianki, gdyż przez ponad trzy okrążenia wiózł za swoimi plecami Bartosza Zmarzlika, jednak ostatecznie nie zdołał utrzymać prowadzenia. Zapunktował w czterech pierwszych startach, natomiast na koniec odnotował dwa zera.

Chris Holder 4. Na papierze wynik wygląda dość dobrze, bowiem Australijczyk zdobył 9 punktów z bonusem. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wygrał tylko jeden bieg, a aż trzy gonitwy z jego udziałem kończyły się zwycięstwem Stali. Stać go na więcej.

Jakub Krawczyk 1+. Zaczął od zdobycia dwóch punktów w biegu młodzieżowym, a w następnych trzech startach nie zdołał poprawić swojego dorobku.

Sebastian Szostak 1+. Także on zapunktował tylko w biegu młodzieżowym, a w kolejnych gonitwach nie był w stanie poprawić swojej zdobyczy.

Tim Soerensen bez oceny. Nie startował.

Noty dla zawodników Moje Bermudy Stali Gorzów:

Szymon Woźniak 5. Nie był nieomylny, ale i tak może być zadowolony ze swojej postawy. Jedenaście punktów w pięciu startach zdecydowanie należy uznać za dobry wynik. Dobry występ.

Anders Thomsen 4-. Zaczął słabo i generalnie długo nie czuł się zbyt dobrze na ostrowskim torze. Dwa ostatnie starty może jednak zaliczyć do udanych, gdyż zdobył w nich 5 punktów z bonusem. Stać go na więcej, aczkolwiek nie był to zły występ.

Martin Vaculik 6. Nie dostał szansy w biegach nominowanych, gdy Stal była już pewna zwycięstwa, natomiast wcześniej nie dał się pokonać żadnemu z rywali. W swoim pierwszym starcie długo jechał na końcu stawki, jednak popisał się dwoma udanymi atakami, czym zapewnił gorzowskiej drużynie podwójne zwycięstwo na otwarcie meczu.

Patrick Hansen 4-. Duńczyk po prostu zrobił to, czego oczekuje od niego sztab szkoleniowy. Jego wynik po fazie zasadniczej spotkania być może nie wyglądał zbyt imponująco, aczkolwiek dostał jeszcze okazję do startu w 14. biegu, dzięki czemu poprawił swój dorobek o trzy punkty. Solidny występ.

Bartosz Zmarzlik 5+. W pierwszych dwóch startach nie był aż tak szybki, przez co najpierw musiał się napocić, by wyprzedzić Matiasa Nielsena, a następnie przegrał z Oliverem Berntzonem. Później był już jednak nieomylny, a w całym spotkaniu stracił zaledwie jedno "oczko".

Mateusz Bartkowiak bez oceny. Upadł na tor w biegu młodzieżowym, po czym został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka.

Oskar Paluch 4-. Na "dzień dobry" zapoznał się z nawierzchnią ostrowskiego toru, jednak w powtórce pewnie wygrał, zdobywając swoją pierwszą w karierze "trójkę" na poziomie PGE Ekstraligi. Później dołożył do swojego dorobku jeszcze dwa punkty z bonusem, pokonując w 12. biegu Olivera Berntzona. Świetny debiut!

Wiktor Jasiński bez oceny. Nie startował.

SKALA OCEN: 
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także: Nowe informacje w sprawie Marka Grzyba. Tyle miał zarobić na przestępczym procederze
Zobacz także: Żużel. Texom Stal Rzeszów może zbliżyć się do czołówki. Budmax-Stal Polonia dozna kolejnej wysokiej porażki?

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×