Żużel. Okropny karambol w Lesznie. Duńczyk z poważnymi obrażeniami (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Wypadek z 19. biegu DMPJ w Lesznie
Facebook / Wypadek z 19. biegu DMPJ w Lesznie
zdjęcie autora artykułu

Do strasznie wyglądającego upadku doszło w 19. biegu DMPJ w Lesznie. Aż trzech zawodników trafiło do szpitala. Bastian Borke, który był sprawcą tego zamieszania, musi być dłużej hospitalizowany. Na profilu zawodnika opublikowano nagranie z wypadku.

Fatalnie przebiegła końcówka czwartkowych zawodów DMPJ w Lesznie. W 19. biegu doszło do bardzo groźnie wyglądającego karambolu z udziałem aż trzech zawodników. Na prostej przeciwległej panowanie nad motocyklem stracił Bastian Borke.

Młody Duńczyk z impetem wpadł na dwójkę rywali - Jana Młynarskiego i Bartosza Głogowskiego. Po chwili na torze pojawiły się trzy karetki i ostatecznie trójka zawodników została odwieziona do szpitala (więcej TUTAJ).

Po pierwszych badaniach Bastian Borke poinformował swoich fanów w mediach społecznościowych o stanie zdrowia. Wiadomo już, że Duńczyk zostanie w szpitalu przynajmniej do poniedziałku.

"Bastian jest teraz w szpitalu, gdzie zrobiono mu kompleksowe badania. Jest dość mocno posiniaczony oraz ma pękniętą nerkę. Lekarze chcą go zatrzymać jeszcze przez cztery dni zanim wróci do domu" - napisano na profilu facebookowym młodego Duńczyka.

Czwartkowe zawody wygrała ekipa Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno, która wyprzedziła drugą drużynę aż o 19 punktów. Drugie miejsce przypadło ex aequo Motorowi Lublin i Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Więcej o tych zawodach TUTAJ.

Zobacz także: GKM rozmawia z gwiazdami ligi Zobacz także: Czy brak baraży o PGE Ekstraligę to błąd?

ZOBACZ WIDEO Ogromne problemy brytyjskiego żużla. To dlatego nie poszli śladem Polski

Źródło artykułu: