Żużel. Siódemka kolejki. Przeciętne występy polskich seniorów. Woelbert przypomniał się kibicom w Poznaniu

Kevin Woelbert wrócił na stare śmieci i w spotkaniu z PSŻ-em przypomniał o sobie kibicom i działaczom z Poznania. 12. kolejka 2. Ligi Żużlowej nie była natomiast wybitnie udana dla krajowych zawodników.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Kevin Woelbert WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Kevin Woelbert
Siódemka 12. kolejki 2. Ligi Żużlowej.

Sam Masters (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - 14 pkt). Ojciec sukcesu rawiczan w derbach Kolejarzy. Od drugiej serii startował z urazem nogi, jednak nie przeszkodziło mu to w zdobyciu pokaźnego dorobku punktowego.

Kevin Woelbert (Texom Stal Rzeszów - 13+2 pkt). Powrócił na dobrze sobie znany owal w Poznaniu i wykorzystał znajomość toru. Zabrakło mu jednak wsparcia w kolegach z zespołu, przez co play-offy odjeżdżają rzeszowianom.

Jewgienij Kostygow (Optibet Lokomotiv Daugavpils - 12+1 pkt). Łotysze nie mieli większych problemów z pokonaniem Budmax-Stal Polonii Piła. Zasługa w tym m.in. Jewgienija Kostygowa, który co prawda przegrał raz z liderami gości, czyli Arturem Mroczką i Maticem Ivacicem, jednak Łotysz dwukrotnie im się później zrewanżował.

ZOBACZ WIDEO Idzie nowe! Znany komentator o tym, który z młodych obcokrajowców ma największy talent

Rune Holta (SpecHouse PSŻ Poznań - 10+1 pkt). Dorobek punktowy doświadczonego zawodnika być może nie robi większego wrażenia, jednak należy pamiętać, że Norweg z polskim paszportem pojechał jedynie w czterech biegach. 48-latek przegrał zatem tylko raz - z wyżej wspomnianym Kevinem Woelbertem.

Artur Mroczka (Budmax-Stal Polonia Piła - 10+1 pkt). 12. kolejka 2. Ligi Żużlowej nie należała do udanych w wykonaniu polskich seniorów, z wyjątkiem Rune Holty. W związku z tym, że nasza siódemka kolejki wybierana jest zgodnie z obowiązującym regulaminem (minimum dwóch polskich seniorów), musieliśmy dokonać wyboru spośród dwójki Artur Mroczka - Oskar Polis. Ostatecznie postawiliśmy na tego pierwszego. Zawodnik Polonii Piła mimo wyjazdu na trudny teren dwukrotnie potrafił wygrywać wyścigi z liderami gospodarzy, czego nie można powiedzieć o zawodniku Kolejarza Opole.

Francis Gusts (SpecHouse PSŻ Poznań - 14 pkt). Łotysz miał w tej rundzie sporą konkurencję. Z dobrej strony pokazali się też Timi Salonen, Tom Brenann czy Ernest Matjuszonok. Wybór padł na Gustsa, ponieważ ten jako jedyny otarł się o komplet punktów. W całych zawodach tylko raz przyjechał za plecami rywala - Kevina Woelberta, choć wcześniej reprezentant Niemiec musiał uznać wyższość młodego Łotysza.

Jakub Poczta (Bedmet OK Kolejarz Opole - 4+1 pkt). Podobnie jak w przypadku krajowych seniorów, tak i na pozycji polskiego juniora nie było problemu bogactwa. Kłosok - 2 punkty, Buszkiewicz - 1 punkt, Ogrodnik - 1 punkt, Poczta - 4 punkty. Dużego wyboru nie mieliśmy, a że najwięcej punktów z tej czwórki zdobył Jakub Poczta, to dla niego znalazło się miejsce w naszym zestawieniu.

***

* Powyższe zestawienie jest wyborem siedmiu najlepszych zawodników kolejki w 2. Lidze Żużlowej. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie minimum trzech zawodników krajowych - w tym przynajmniej jeden junior).

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Która drużyna wygra w tym roku 2. Ligę Żużlową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×