Żużel. Reprezentant Polski wygrał turniej w klasie 500cc na Speedway Ekstraliga Camp!

Zwycięstwem Mateusza Affelta zakończył się turniej finałowy w klasie 500cc na Speedway Ekstraliga Camp. Drugie miejsce zajął Antoni Mencel, a trzecie Słoweniec - Anże Grmek.

Michał Juraszek
Mateusz Affelt Facebook / M.Affelt / Na zdjęciu: Mateusz Affelt
Turniej był podzielony na trzy części: ćwierćfinały (8 biegów), półfinały (2 biegi) i wielki finał. W pierwszej z nich zawodnicy byli podzieleni na cztery grupy, z których awans do dalszej fazy zawodów wywalczyło po dwóch najlepszych żużlowców.

W gronie największych faworytów po wczorajszych kwalifikacjach byli Mateusz Affelt, Antoni Mencel i Anże Grmek i ostatecznie to właśnie ta trójka zajęła wszystkie miejsca na podium czwartkowych zmagań.

Pozytywnym zaskoczeniem była postawa Matousa Kameníka, który imponował szybkością i zameldował się w finale. W nim spisał się jednak słabiej, przez co ukończył turniej na 4. miejscu.

Całkiem dobre wrażenie pozostawił po sobie także Mathias Tresarrieu. Francuz zaprezentował się naprawdę solidnie i zajął 5. lokatę.

Oprócz Affelta i Mencela startowało jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Kajetan Kupiec zakończył zmagania na 6. pozycji, z kolei Szymon Bańdur nie awansował do półfinału i został sklasyfikowany na 9. miejscu.