Żużel. Wybrzeże znalazło nowego juniora na play-offy

Wobec bardzo słabej postawy juniorów Zdunek Wybrzeża, gdańszczanie zdecydowali się na wypożyczenie nowego młodzieżowca. To Wiktor Rafalski, który w tym sezonie ścigał się dla ZOOleszcz GKM-u Grudziądz.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Wiktor Rafalski WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Wiktor Rafalski
Głośnym echem obiła się wypowiedź Eryka Jóźwiaka w sprawie młodzieżowców. Po kolejnym meczu, w którym juniorzy totalnie nie pomogli Zdunek Wybrzeżu, menedżer już nie wytrzymał i powiedział nawet, że zastanawia się czy zabrać swoich juniorów do Bydgoszczy.

Dodatkowo we wtorek klub zawiesił w prawach zawodnika Marcela Krzykowskiego, który zgodnie z komunikatem klubu odmówił startu w barwach tej drużyny w Krośnie. Stało się oczywiste, że gdańszczanie będą szukali wzmocnień na rewanżowy mecz ćwierćfinału eWinner 1.Ligi Żużlowej.

Podstawowymi rozgrywkami zawodnika z Grudziądza była U-24 Ekstraliga, w której pojechał w 13 meczach i uzyskał średnią biegową 1,207. Wiktor Rafalski pojechał też w tym sezonie w 9 biegach w PGE Ekstralidze, w których przywiózł 1 punkt.

- Cieszę się, że pojawiła się propozycja z Wybrzeża. Dostałem szansę na przynajmniej jeden dodatkowy start w lidze i to w meczu rangi ćwierćfinału play-off. Chciałbym dołożyć cenne punkty i pomóc drużynie awansować do półfinału - powiedział Wiktor Rafalski.

Zdunek Wybrzeże pierwszy mecz z Abramczyk Polonią wygrało 46:43. Rewanż w Bydgoszczy rozpocznie się w piątek, 12 sierpnia o godzinie 18:00. Gdańszczanie zadbali już o motywację swoich zawodników. Umowy na nowy sezon uzgodnili już Rasmus Jensen i Timo Lahti, którzy wystąpią w piątek oraz kontuzjowany Adrian Gała.

Czytaj także: 
Mocne uderzenie ze strony Wybrzeża 
Będzie posiedzenie dyscyplinarne GKSŻ

ZOBACZ WIDEO Marek Kępa: Kluby powinny sobie radzić bez KSM
Czy Wiktor Rafalski będzie dużym wzmocnieniem Zdunek Wybrzeża na mecz w Bydgoszczy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×