Żużel. Cellfast Wilki z awansem, Lebiediew najlepszy indywidualnie! Końcowa tabela i statystyki eWinner 1. Ligi

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. eWinner 1. Ligę miała w tym roku wygrać Abramczyk Polonia lub Stelmet Falubaz, a zrobiły to Cellfast Wilki Krosno, które po pełnym emocji dwumeczu finałowym przypieczętowały awans do PGE Ekstraligi.

Wojciech Ogonowski
Cellfast Wilki Krosno po finale w Zielonej Górze Facebook / Cellfast Wilki Krosno / Na zdjęciu: Cellfast Wilki Krosno po finale w Zielonej Górze
Zespół z Podkarpacia idzie jak burza. Od powstania w dwa lata awansował do eWinner 1. Ligi, a kolejne dwa sezony zajęło mu wywalczenie przepustki do Najlepszej Żużlowej Ligi Świata. W finale krośnianie okazali się lepsi od Falubazu o zaledwie dwa punkty (91:89).

W miejsce Cellfast Wilków w lidze za rok pojedzie Arged Malesa Ostrów, która po sezonie w PGE Ekstralidze szybko spadła na jej zaplecze. Z kolei za Aforti Start Gniezno ścigać będzie się mistrz 2. Ligi, którym zostanie SpecHouse PSŻ Poznań lub OK Bedmet Kolejarz Opole. Po pierwszym meczu bliżej awansu są poznaniacy, którzy wygrali u siebie 53:37.

Klasyfikacja końcowa eWinner 1. Ligi:

W zestawieniu najskuteczniejszych zawodników triumfował Andrzej Lebiediew z Cellfast Wilków, który osiągnął średnią bieg. 2,374. Kolejne miejsca zajęli Kenneth Bjerre (2,333) i Max Fricke (2,309). Najskuteczniejszym polskim zawodnikiem był młodzieżowiec Wiktor Przyjemski (2,200), który sklasyfikowany został na szóstej pozycji.