Żużel. Trzęsienie ziemi w Falubazie. Cały zarząd do dymisji!

Falubaz Zielona Góra jest bliski zamknięcia składu na kolejny sezon eWinner 1. LŻ. To jednak wcale nie oznacza, że sprawa braku awansu w tym roku zostanie zamieciona pod dywan. W najbliższym czasie ma dojść do wymiany całego zarządu klubu.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
Wojciech Domagała Materiały prasowe / Dariusz Biczyński/falubaz.com / Wojciech Domagała.
- Mogę potwierdzić, że cały zarząd Stelmet Falubazu Zielona Góra podał się po ostatnim meczu do dyspozycji i - jak sądzę - niedługo zostanie zmieniony. To honorowe zachowanie, bo nie udało się zrealizować celu, jakim był szybki powrót do PGE Ekstraligi. W tym momencie nie ma murowanego kandydata na stanowisko prezesa, a zdajemy sobie sprawę, że sama zmiana dla zmiany nie ma sensu - mówi w rozmowie z WP Sportowefakty, prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki.

Jest więc już niemal pewne, że niedługo swoją funkcję przestanie pełnić obecny prezes Falubazu, Wojciech Domagała. Działacz nie zostanie zapamiętany zbyt dobrze, bo choć swoją funkcję sprawuje od 2019 roku, to w tym czasie nie zasłynął zbyt wieloma skutecznymi działaniami. To właśnie za jego rządów Falubaz Zielona Góra pożegnał się z elitą, a w tym roku - mimo gigantycznych nakładów finansowych - nie udało się wrócić drużynie do elity.

Działaczowi nie udało się dokonać spektakularnych transferów, a dodatkowo za jego władzy klub na dobre stracił choćby Patryk Dudek. Sam Domagała praktycznie nie udzielał wywiadów i nie potrafił wytworzyć wokół klubu dobrej atmosfery. Poza nim w zarządzie klubu była także wiceprezes klubu, Monika Zapotoczna.

ZOBACZ Fredrik Lindgren latem rozważał zakończenie kariery! Szczerze opowiedział o swoich problemach

Działacze mimo oddania się do dyspozycji rady nadzorczej, wciąż pozostają na stanowisku, ale skład na kolejny sezon buduje już ktoś inny.

- Dla mnie jeszcze ważniejszą kwestią było to, kto będzie odpowiadał za kwestie sportowe i to akurat udało nam się rozstrzygnąć. Piotr Protasiewicz przez najbliższe trzy lata będzie dyrektorem sportowym i uważam, że to najlepszy z możliwych wyborów. Protasiewicz będzie odpowiadał za poziom sportowy i to on buduje skład na kolejny sezon - dodaje Kubicki.

W ostatnim czasie kilkukrotnie próbowaliśmy skontaktować się z Wojciechem Domagałą, ale działacz nie chciał rozmawiać.

W najbliższym czasie na WP Sportowefakty ukaże się długi wywiad z prezydentem Zielonej Góry, w którym polityk opowie o sytuacji finansowej Falubazu, planach zespołu i planowanych inwestycjach miasta w żużel.

Czytaj więcej:
Poznaliśmy wszystkie dzikie karty na GP
Dominik Kubera poszkodowany

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy wymiana całego zarządu Falubazu Zielona Góra to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×