Żużel. Turniej Gwiazdkowy kojarzy się z Piłą. Działacze mówią, dlaczego nie mogą zorganizować zawodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Tomas H. Jonasson
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Tomas H. Jonasson
zdjęcie autora artykułu

Władze polskiego żużla oraz telewizja chcą powrotu do ścigania w grudniu, a takowe miałoby się odbyć w Gnieźnie. Kibice nie ukrywają, że klasyczna impreza odbywała się w Pile. Wiemy, dlaczego w tym roku tak się stać nie może.

W tym artykule dowiesz się o:

Turniej Gwiazdkowy przed laty cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zawodników, a na start w Pile decydowały się gwiazdy polskiego, ale i światowego żużla.

Wśród triumfatorów możemy znaleźć m.in.: Tomasza Golloba (1993, 1994, 1995, 1997), Jimmy'ego Nilsena (1996), a na podium stawał również Hans Nielsen (dwukrotnie drugi - 1994, 1996).

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje mówiące o reaktywacji turnieju, choć ten miałby być mikołajkowo-gwiazdkowy, kibice z sentymentem wrócili wspomnieniami do rywalizacji sprzed 20 lat. I mówili: "Jeśli ma wrócić, to tylko w Pile!".

ZOBACZ Jaka przyszłość Milika i Szczepaniaka? Prezes Wilków zdradza konkrety

Dziś już wiemy, że jest to niemożliwe.

"Budmax-Stal Polonia Piła, odnosząc się do materiałów pojawiających się w internecie, informuje, że nie może podjąć się organizacji Turnieju Gwiazdkowego w Pile w sezonie 2022. Rosnące standardy bezpieczeństwa i infrastruktury na torach żużlowych są powodem,że priorytetem dla klubu jest start zespołu żużlowego w rozgrywkach ligowych w sezonie 2023 i budowanie infrastruktury do udziału na wyższych poziomach ligowych" - czytamy w komunikacie na łamach serwisu polskizuzel.pl.

Ma to związek z rozpoczętymi we wrześniu pracami, które mają na celu przeorganizowanie infrastruktury, która pozwoli drużynie na start w rozgrywkach ligowych. Tym samym uniemożliwiają one organizację zawodów na przełomie 2022 i 2023 roku.

- Jako nowy klub oczywiście mamy w planach powrót do tradycji, jednak mając pewność zaplecza w postaci dostosowanego do regulaminów toru - dodają działacze.

Główna Komisja Sportu Żużlowego chce, by turniej odbył się 4 grudnia w Gnieźnie. To, czy uda się przeprowadzić imprezę zależy przede wszystkim od zawodników i od tego, czy będzie możliwość skompletowania listy startowej. Zgłoszenia ruszyły już, GKSŻ czeka na nie do 21 października. Chętni proszeni są o kontakt drogą mailową na adres zbigniew.fialkowski@pzm.pl.

Czytaj także: Kędziora mówi o konkretnym zadaniu Włókniarza na zimę Lider zrugał 16-latka. Jest odpowiedź młodzieżowca!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Turniej Gwiazdkowy w 2024 roku powinien odbyć się w Pile?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)