Żużel. Dużą stratą zamknęli skład seniorski. To jednak może nie być koniec transferów w tym zespole

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kai Huckenbeck
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kai Huckenbeck
zdjęcie autora artykułu

Trans MF Landshut Devils jest pierwszą drużyną, która oficjalnie zakończyła budowę seniorskiego składu na sezon 2022/2023. Teraz pozostaje już tylko wypatrywanie ruchów rywali.

Trans MF Landshut Devils w tym sezonie startował z roli beniaminka eWinner 1. Ligi i podołał nowym wyzwaniom, jakie niosły ze sobą występy na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata.

Podopieczni Sławomira Kryjoma zrealizowali najważniejszy cel, jakim było utrzymanie, a nawet zrobili to z nawiązką, bo zameldowali się w play-offach. W ćwierćfinale musieli jednak uznać wyższość późniejszego mistrza ligi - Cellfast Wilków Krosno.

Wraz z końcem sezonu przyszła budowa składu na kolejny. Ważne umowy mieli juniorzy, czyli Erik Bachhuber i Norick Bloedorn, co już dawało pewien komfort klubowych działaczy. Udało się też zatrzymać lidera w osobie Kai'a Huckenbecka oraz dwa zagraniczne ogniwa - Berge i Nilssona, który zadebiutuje w Grand Prix w roli stałego uczestnika. Nową umowę ma także podpisać Martin Smolinski, który wrócił już na tor po paskudnej kontuzji. A ten na brak ofert nie narzekał, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

ZOBACZ Skąd wystrzał formy u ekstraligowego juniora? "Dyscyplina robi swoje"

W efekcie w klubie nie będzie rewolucji. Z zespołem pożegnało się dotychczas dwóch zawodników - Tobias Busch, który zakończył karierę oraz Mads Hansen, który szuka nowego klubu. Pojawiły się za to trzy nowe-stare twarze, bo zdecydowano się ściągnąć krajowych zawodników ścigających się w tym sezonie w U-24 Ekstralidze - Lukasa Baumanna i Sandro Wassermanna (obaj z Betard Sparty Wrocław) oraz Mariusa Hillebranda (Motor Lublin).

W kręgu zainteresowań działaczy był przyszłoroczny debiutant w gronie seniorów - Kevin Juhl Pedersen, który w przypadku ewentualnego angażu musiałby walczyć o skład z licznym gronem zawodników U24.

Sławomir Kryjom przyznał niedawno, że kadra seniorska jest już zamknięta, wobec czego spodziewać się można, że szansy nie dostaną Valentin Grobauer i Michael Haertel. Niewiadomą pozostaje z kolei Mario Niedermeier i ewentualne wzmocnienia formacji juniorskiej. Leszczynianin zdaje sobie sprawę, że jazda z wyłącznie dwuosobowym składem U21 jest bardzo ryzykowna i trzeba poszukać rezerw.

Mają: Erik BachhuberDimitri Berge, Norick BloedornKai HuckenbeckKim NilssonErik RissMartin Smolinski

Przychodzą: Lukas Baumann, Marius HillebrandSandro Wassermann

Odchodzą: Tobias Busch (koniec kariery), Mads Hansen

Czytaj także: Niesamowity wyczyn Motoru Lublin. Zrobili to jako pierwsi w historii! Wychowankowie Motoru muszą zadać sobie szczere pytanie. To jest ich życiowa droga

Źródło artykułu:
Czy Trans MF Landshut Devils jest w stanie nawiązać walkę o mistrzostwo 1. Ligi?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
smok
25.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Będą się liczyć. Mają świetna parę juniorów oraz mocnych krajowych liderów. Szkoda, że Hansen odszedł, ale Pedersen jawi się jako świetna alternatywa.