Żużel. Rośnie polska siła w szwedzkim klubie. Miśkowiak z nowym kontraktem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak przed Bartoszem Zmarzlikiem i Kacprem Woryną
WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak przed Bartoszem Zmarzlikiem i Kacprem Woryną
zdjęcie autora artykułu

W sobotnie przedpołudnie działacze Lejonen Gislavd potwierdzili kontrakt kolejnego zawodnika. W sezonie 2023 w zespole wicemistrza Szwecji nadal będzie ścigać się Jakub Miśkowiak.

Lejonen Gislaved buduje bardzo mocną ekipę w oparciu o polskich zawodników. Trzon stanowić będą Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera, którzy będą mogli liczyć na wsparcie, chociażby Jarosława Hampela, Mateusza Cierniaka, czy także Jakuba Miśkowiaka, którego nową umową pochwalono się w sobotnie przedpołudnie.

"W przyszłym roku Jakub opuszcza wiek młodzieżowca, dzięki czemu ma nieco luźniejszy harmonogram i staje się bardziej dla nas dostępny. Zwłaszcza teraz, kiedy to nie będziemy jeździć w czwartki" - czytamy w komunikacie klubu.

To właśnie z powodu kolizji terminów w pewnym momencie działacze musieli znaleźć zastępstwo za Miśkowiaka. Wybór wtedy padł na Hampela.

W ostatnich dniach umowy z klubem podpisali również dwaj Szwedzi - Daniel Henderson i Casper Henriksson oraz Duńczyk Matias Nielsen. Klub poinformował, że może już zarejestrować drużynę, ale poczeka z tym do 28 lutego, bo być może trafi się jeszcze ktoś ciekawy, kto mógłby uzupełnić zestawienie.

ZOBACZ Było blisko transferu Holdera do Cellfast Wilków! "Władze Unii wstrzymały oddech"

Kadra Lejonen Gislaved (stan na 29.10.2022): Oliver Berntzon (Szwecja) Mateusz Cierniak (Polska) Francis Gusts (Łotwa) Jarosław Hampel (Polska) Daniel Henderson (Szwecja) Casper Henriksson (Szwecja) Dominik Kubera (Polska) Jakub Miśkowiak (Polska) Matias Nielsen (Dania) Bartosz Zmarzlik (Polska)

Czytaj także: Nie interesuje go powrót do Grand Prix Było blisko transferu Holdera do Cellfast Wilków!

Źródło artykułu: