Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Ten klub mógł zniknąć z żużlowej mapy. Działacze właśnie otrzymali kolejną szansę

W ostatnim czasie nastroje kibiców jednego z ośrodków na Wyspach Brytyjskich są bardzo zmienne. Niedawno mogło się wydawać, że klub ten nie wystartuje w najbliższych rozgrywkach. Okazuje się jednak, że działacze otrzymali kolejną szansę.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Mecz Edinburgh Monarchs Materiały prasowe / Mecz Edinburgh Monarchs
Mowa tu o Edinburgh Monarchs, z których obozu w sezonie 2022 dochodziło wiele różnego rodzaju informacji. Najpierw w połowie rozgrywek Championship poinformowano, że ten rok będzie ostatnim, w którym będą oni rywalizowali na znanym Armadale Stadium, ponieważ właściciele terenu mają zamiar go sprzedać.

Niedługo później w serca kibiców Monarchów została wlana nadzieja, ponieważ zapewniano, że powstanie nowy obiekt, a wsparcie finansowe miało być zabezpieczone przez lokalne władze. Kilka tygodni później okazało się jednak, że środki zostaną przeznaczone na inne cele, a budowa stadionu niestety pozostawała w sferze marzeń.

15 października zorganizowano turniej o wiele mówiącej nazwie "Pożegnanie z Armadale". Na liście startowej znalazł się nawet Daniel Bewley, który swoje pierwsze kroki w zawodowej karierze stawiał właśnie w klubie ze stolicy Szkocji. Z powodu kontuzji wystąpić nie mógł Australijczyk Max Fricke, a w zawodach triumfował jego rodak Sam Masters. Gdy wszyscy powoli oswajali się z myślą, że mogła to być ostatnia impreza organizowana przez Edinburgh Monarchs, w ostatnim czasie okazało się, że zespół ten będzie mógł startować w lidze w przyszłym sezonie.

Działacze klubu ze stolicy Szkocji cały czas kontaktowali się z właścicielami terenu, na którym umiejscowiony jest Armadale Stadium. Przed kilkoma dniami okazało się, że sprzedaż nie została jeszcze sfinalizowana i będą mogli oni użytkować ten obiekt jeszcze przez kolejny sezon, choć niezbędne jest jeszcze zawarcie formalnego porozumienia w tej sprawie.

ZOBACZ Było blisko transferu Holdera do Cellfast Wilków! "Władze Unii wstrzymały oddech"

- Przez ostatnie dwa miesiące byliśmy w ciągłym kontakcie z właścicielami stadionu, którzy pracowali nad wyjaśnieniem sytuacji, związanej ze sprzedażą obiektu. Ostatnio dotarła do nas wiadomość, że będą oni w stanie udostępnić go dla żużla na kolejny sezon. Od tego czasu trwały nieformalne dyskusje i właśnie osiągnięto porozumienie pozwalające Monarchom na pozostanie na Armadale Stadium do sezonu 2023 - tłumaczy na łamach oficjalnej strony klubu jeden z jego promotorów, John Campbell.

Do zapewnienia ligowego bytu i startów zespołu ze stolicy Szkocji w kolejnych rozgrywkach Championship pozostało już tylko dogranie finalnych detali.

- Nadal należy sformalizować umowę i potwierdzić ostatnie szczegóły, nad którymi będziemy pracować w najbliższym czasie. Mamy jednak doskonałe relacje z rodziną Cochrane i wierzymy, że zakończy się to pomyślnie. Nasi kibice są najlepsi w okolicy i chcielibyśmy jak najszybciej uspokoić ich obawy. Zawodnicy również są chętni do startów w sezonie 2023, zatem cieszymy się, że wspólnie możemy już planować przyszłość. Wszyscy są zachwyceni, że będziemy kontynuować działalność w przyszłym roku i mamy nadzieję robić to znacznie dłużej - dodaje Campbell.

Wszystko wskazuje zatem na to, że w kolejnym sezonie ligowy byt Edinburgh Monarchs, którzy startują na Armadale Stadium od 1997 roku, nie jest zagrożony. Właściciele nadal będą jednak dążyć do sprzedania obiektu i jeśli tylko działacze klubu nie znajdą alternatywy w ciągu kolejnych kilku miesięcy, to problem może powrócić w kolejnym sezonie. Kto wie zatem, czy właśnie nie otrzymali oni ostatniej szansy na uratowanie tego zasłużonego na Wyspach Brytyjskich żużlowego ośrodka.

Czytaj także: Nie wykorzystał szansy w PGE Ekstralidze. Jeśli miałby trafić do 1. Ligi, to do tego klubu Kolejne zwycięstwo reprezentanta Austrii. Dwucyfrówka Tomasza Orwata

Sprawdź ofertę Canal+
Czy sądzisz, że w sezonie 2023 działacze Edinburgh Monarchs zapewnią zespołowi nowe miejsce do ścigania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×