Żużel. To nie koniec kontraktów w Grudziądzu. Są dwie dwuletnie umowy!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Frederik Jakobsen
WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Frederik Jakobsen
zdjęcie autora artykułu

W piątkowe popołudnie zaprezentowana została kadra GKM-u Grudziądz na sezon 2023. W ekipie z kujawsko-pomorskiego pojawiły się nowe twarze, a inni przedłużyli swoje umowy. I to nawet o dwa lata.

W piątkowy wieczór w Hotelu Rudnik w Grudziądzu odbyła się gala podsumowująca miniony sezon w wykonaniu ZOOleszcz GKM-u. Pojawili się byli, ale i nowi zawodnicy, którzy będą reprezentować barwy Gołębi w sezonie 2023.

Przed rozpoczęciem wieczornej imprezy wiedzieliśmy, że w drużynie nadal będzie ścigał się Nicki Pedersen, który przed rokiem parafował dwuletni kontrakt oraz grupa młodzieżowców z Kacprem Pludrą na czele.

W piątek prezentację składu rozpoczęto od odpalenia grudziądzkiej bomby transferowej, czyli Maxa Fricke'a. Kilkanaście minut później pojawili się oficjalnie dwaj krajowi seniorzy - Gleb Czugunow i Mateusz Szczepaniak.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro 2016 znowu na trybunach

W mediach społecznościowych GKM poinformował, że te trzy nazwiska, to nie koniec informacji o składzie na kolejny sezon. To rozpaliło nadzieje kibiców, ale w dalszej części wieczoru informowano tylko o znanych już dobrze nazwiskach.

Potwierdzono pozostanie Pedersena oraz Norberta Krakowiaka i Frederika Jakobsena. Ten drugi zdecydował się zawrzeć kontrakt nie tylko na sezon 2023, ale również i na rok kolejny, bo na 2024.

Zaprezentowano także formację młodzieżową, choć tutaj z ośmioosobowej kadry do lat 21 ogłoszono tylko czterech: Kacpra PludręKacpra ŁobodzińskiegoWiktora Rafalskiego oraz Seweryna Orgackiego. Spodziewać się można tego, że pozostali dostaną szansę albo w U-24 Ekstralidze, albo też trafią na wypożyczenie do innych klubów. A w tym gronie są: Oliwier Kazimierski, Kacper Warduliński, Kevin Małkiewicz, Jan Przanowski i Miłosz Wysocki. Ten ostatni ma zostać jednak wykupiony przez Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Wiemy już również, kto poprowadzi GKM w przyszłym sezonie. Głównym trenerem nadal będzie Janusz Ślączka, a współpracować z nim będzie ten, który odpowiedzialny jest za juniorów - Robert Kościecha. Ten drugi zawarł dwuletnią umowę.

Czytaj także: Po rocznej przerwie wrócił do żużla i wskoczył na podium mistrzostw kraju. Jest gotów, by jeździć w Polsce Zdolny junior do wzięcia. "Jestem całkowicie wolny, jak ptak na niebie"

Źródło artykułu: