Żużel. Ośmiu Polaków podpisało tam kontrakty. Połowa z nich pojedzie w jednych barwach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Oskar Paluch w kasku czerwonym
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Oskar Paluch w kasku czerwonym
zdjęcie autora artykułu

Na brak reprezentantów Polski w ligach zagranicznych narzekać nie możemy. Liczna grupa biało-czerwonych podpisała umowy w Szwecji, nie tylko w Bauhaus-Ligan, ale również na jej zapleczu, czyli w Allsvenskan League.

22 reprezentantów naszego kraju podpisało dotychczas umowy na występy w Bauhaus-Ligan. Najliczniejszą grupę biało-czerwonych ujrzymy w barwach Lejonen Gislaved, które związało się z pięcioma Polakami.

Działacze Lwów mocno postawili również na naszych zawodników budując skład w Allsvenskan League. Tam w jedenastoosobowej grupie znajdziemy czterech Polaków i będą to: Robert Chmiel, Wiktor Jasiński, Oskar Paluch oraz Damian Ratajczak.

- Polscy zawodnicy są dobrze ukształtowani zawodnikami. Mamy z nimi dobre więzi, a także jesteśmy dla nich dosyć popularnym klubem. Nasi zawodnicy z Lejonen są u progu swojej kariery i muszą zacząć ścigać się w kolejnych krajach i rozwijać się, by zrobić kolejny krok. To dla nich szansa odjechania większej liczby spotkań i poznania nowych torów. Widzą, że inwestujemy w młodych zawodników, którzy mają szansę się zaprezentować i powalczyć o kontrakt w Bauhaus-Ligan - tłumaczy Mikael Holmstrand w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ Darcy Ward mocno o Chrisie Holderze: od czasu mojego upadku, nie wrócił na swój poziom

Dwóch Polaków ujrzymy w barwach Ornarny Mariestad. Działacze zdecydowali się również postawić na juniorów, a wśród zakontraktowanych zawodników znaleźli się wychowankowie Mariusza Staszewskiego, Kacper Grzelak oraz Jakub Krawczyk. Ich menadżerem będzie... komentator sportowy i szwedzki dziennikarz, o czym pisaliśmy więcej TUTAJ.

Po jednym Polaku maja u siebie Vargarna Norrkoeping i Njudungarna Vetlanda. U Piotra Żyto swoją szansę dostanie Hubert Łęgowik, z kolei w ekipie, która stoi za reaktywacją żużla w Vetlandzie będzie ścigał się Kevin Fajfer.

Pierwsza kolejka zmagań w Allsvenskan League zaplanowana została na 11 maja. I już na inaugurację czeka nas polska rywalizacja, bo Ornarna na własnym torze gościć będzie Vargarnę, z kolei Njudungarna uda się do Karlstad. Gislaved Speedway batalię o punkty rozpocznie tydzień później, kiedy to 18 maja zmierzy się u siebie z Griparną Nyköping.

Finały Allsvenskan League zaplanowano na 7 i 14 września.

Czytaj także: Dzięki Darcy'emu Wardowi spełni swoje marzenie. To on zaaranżował kontrakt w klubie z PGE Ekstraligi Czekają na następców Briggsa, Maugera i Moore'a. 16-latek w pogoni za marzeniami

Źródło artykułu: WP SportoweFakty