Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Coraz bliżej spełnienia marzeń. Tor w Świętochłowicach rośnie w oczach

Od kilku miesięcy w Świętochłowicach trwają prace, które mają na celu powrót żużla do tego śląskiego miasta. Budowa toru jest już coraz bardziej zaawansowana. Na wiosnę może dojść do spełnienia marzeń i możliwości organizacji treningów.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
tor w Świętochłowicach Instagram / Speedwaysw / Na zdjęciu: tor w Świętochłowicach
Postępy prac na stadionie w Świętochłowicach cieszą kibiców żużla w tym mieście. Czekają oni na powrót speedwaya na Skałkę od ponad pięciu lat. Budowa toru rozpoczęła się kilka miesięcy temu i widać stały progres. Jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwalają, to tor dosłownie rośnie w oczach.

Efekty prac opublikowano na instagramowym koncie Śląska Świętochłowice. Większość toru okala już nowa banda. Tym razem będzie ona w całości drewniana. Spełniać ma wszelkie wymogi PZMot. dotyczące organizacji zawodów. Zdjęcia można zobaczyć poniżej.

Prace w Świętochłowicach rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Ich celem jest budowa nowego toru. To kluczowy warunek do tego, by miejscowy Śląsk mógł myśleć o powrocie do prowadzenia treningów szkółki. Te przed pięcioma laty odbywały się regularnie. Od tego czasu działalność szkoleniowa wciąż jest prowadzona, ale klub korzysta z obiektów w innych miastach.

ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"
Żużel do Świętochłowic wrócił w 2015 roku. Wówczas na zrujnowanym stadionie, dzięki pracy dziesiątek wolontariuszy i zapalonych kibiców, udało się doprowadzić stary tor do stanu używalności. Odbyło się tam kilka imprez, w tym nawet finał Brązowego Kasku. Snute były plany dotyczące modernizacji stadionu. Podpisano też umowę na prace rozbiórkowe.

Po zmianie władzy w 2018 roku okazało się, że miasto nie ma pieniędzy na inwestycję. Wyburzono już trybuny i rozebrano bandy oraz całą żużlową infrastrukturę, przez co niemożliwe było organizowanie choćby treningów. W 2023 roku ma się to zmienić i prawdopodobnie żużel znów wróci do Świętochłowic.

Czytaj także:
Mecze na tym obiekcie były najciekawsze. Drugi rok z rzędu mieliśmy tam najwięcej mijanek
Łzy w oczach Rosjanina. Zwrócił się do Polaków. "Nie zapomnę wam tego"

ZOBACZ Darcy Ward mocno o Chrisie Holderze: od czasu mojego upadku, nie wrócił na swój poziom


Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (7)
 • Piotr Biega Zgłoś komentarz
  No i na koniec piszą że,,, prawdopodobnie wróci ,,, czyli nie wróci
  • _ Zgłoś komentarz
   Nie swieci i kryci, tylko sa na syfach sowieckie boty (np.KotEnio) ktore wprowadzaja zamet i gloryfikuja ruski mir.
   • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
    ej i ogarniacie to panowie userzy??? SYFY blokują mozliwosc komentowania pod kazdym wpisem o ruskich!!! jakby byli ŚWIĘCI I KRYCI!!!
    • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
     brawo ŚLĄSK!!!! a na pierwszej stronie na syfach zgadnijcie co znowu się pojawiło???? TEKST O JEDNYM Z RUSKICH!!!! NIE DLA RUSKICH W SPORCIE DO CZASU ZAKOŃCZENIA NAPADU NA INNY KRAJ.
     Czytaj całość
     ignoranci w marynarkach niektórzy (z 2-3 klubów) naprawde nie zdaja sobie sprawy o co chodzi, mysla tylko o kasie, a nie ogarniają co bedzie na STADIONACH
     • avaterys. Zgłoś komentarz
      Szkoda tylko że nie zmieniono geometrii i będzie to samo co w Rybniku w latach 13-15.
      • Nightmare Wielki Zgłoś komentarz
       I niech tor rośnie w Świętochłowicach, niech tych torów w Polsce będzie przybywało. Przecież o to chodzi by ten sport żużlowy zataczał coraz większe kręgi. Jeśli ktos jest kibicem
       Czytaj całość
       żużla, to niech myśli o rywalizacji. Jeśli zostanie jeden owal to z kim ... będziemy walczyć?
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×