Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Chcieli namówić go na złamanie danego słowa! "Pojawiło się kilka propozycji"

Oliver Berntzon bardzo szybko podjął decyzję, by w sezonie 2023 nadal reprezentować barwy Arged Malesy Ostrów. Szwed nie ukrywa, że pojawiały się propozycje, by jednak zmienił decyzję.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
walka Piotra Pawlickiego (kask czerwony) z Oliverem Berntzonem WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: walka Piotra Pawlickiego (kask czerwony) z Oliverem Berntzonem
Za Oliverem Berntzonem bardzo trudny sezon. Szwed po rocznej przygodzie ze Speedway Grand Prix rzucił się na kolejną głęboką wodę, jaką były starty w PGE Ekstralidze.

Prezentował się przeciętnie. Potwierdzają to wyniki, a konkretniej średnia biegowa, która była trzydziestym piątym wynikiem w całej lidze - 1,469.

- Miałem zarówno wzloty, jak i upadki, ale pozytywów było naprawdę mnóstwo. PGE Ekstraliga oznaczała w moim przypadku nowe tory. Musiałem je poznać i dlatego to był trudny rok - powiedział Berntzon w rozmowie z polskizuzel.pl.

Zawodnik zdecydował się zrobić krok w tył i w kolejnym sezonie pojedzie na zapleczu najlepszej ligi świata. Nadal w barwach Arged Malesy Ostrów, choć był kuszony zmianą klubu. Mimo złożenia już obietnciy.

- Jeśli mam być szczery, to muszę odpowiedzieć, że takie próby były. Po drodze pojawiło się kilka propozycji i część z nich była naprawdę kusząca, ale to nie miało znaczenia, bo dałem słowo Mariuszowi Staszewskiemu i Waldkowi Górskiemu. Nie mógłbym go złamać - dodał żużlowiec.

W nowym sezonie Berntzon skupić się będzie musiał na ligowych startach, choć z pewnością ujrzymy go w eliminacjach do Grand Prix oraz SEC. Jakie cele wyznaczył sobie na ten rok?

- Chcę stawać się lepszy, a to oznacza także bycie czołowym żużlowcem moich wszystkich klubów. Poza tym zależy mi na jak najlepszych występach w imprezach międzynarodowych. Robię wszystko, żeby być w jak najlepszej formie. Moje przygotowania idą świetnie - opowiedział.

Czytaj także:
Zadebiutował w GP, a teraz celuje w PGE Ekstraligę
Po śmierci ojca zniknął z toru. Wraca, bo nie mógł znaleźć sobie lepszego zajęcia

ZOBACZ Red Bull rozstał się z zawodnikiem z PGE Ekstraligi. "Nie mam żalu"
Czy Oliver Berntzon wróci do ścigania w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • AntyOne_Shoot Zgłoś komentarz
  Tańczący z łopatą - osobnik wyjątkowo agresywny słownie, pozbawiony skrupułów, hipokryzyjny i rozchwiany emocjonalnie. Jego zachowanie w 99% pokrywa się z zachowaniem osoby cierpiącej
  Czytaj całość
  na zaburzenia z pogranicza czyli tzw. borderline. Chory psychicznie łopata przy pierwszym kontakcie sprawia wrażenie normalnej i zdrowej osoby tylko pod warunkiem że czyjeś przemyślenia i poglądy są zgodne z jego poglądami. W przeciwnym razie łopata staje się nerwowy, wybucha agresją, pluje jadem i nienawiścią rzucając tyradę wyzwisk i niekiedy nawet wulgaryzmów. Łopata żyje w swoim wyimaginowanym świecie, a każdy kto ma odwagę napisać brutalną prawdę o łopacie lub go skrytykować nawet w najmniejszym stopniu z automatu staje się największym wrogiem i wywrotowcem.
  • Nightmar Wielki Zgłoś komentarz
   @Atomic: Bez przesady, nie pisał że pół ekstraligi, ale kilka klubów na pewno było zainteresowanych. Wg. mnie to bardzo zdolny zawodnik, tylko czegoś mu brakuje i wcale bym się nie
   Czytaj całość
   zdziwił, gdyby chodziło o sprzęt, albo ... ambicje ..
   • Atomic Zgłoś komentarz
    Taaa pół ekstraligi walczyło o Berntzona... padnę ze śmiechu. Ma chłop fantazję
    • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
     "Jeśli mam być szczery, to muszę odpowiedzieć, że takie próby były. Po drodze pojawiło się kilka propozycji i część z nich była naprawdę kusząca, ale to nie miało znaczenia,
     Czytaj całość
     bo dałem słowo Mariuszowi Staszewskiemu i Waldkowi Górskiemu. Nie mógłbym go złamać". Szczery i honorowy jak Don Bartolo Czekanski z Wilkszyna.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×