Żużel. Drugoligowiec ponownie najlepszy! Jaimon Lidsey na podium turnieju o Trofeum Jasona Lyonsa

W sobotni wieczór w Mildurze odbyły się drugie po niedawnej powodzi zawody żużlowe. W obsadzie tym razem miało znaleźć się 13 zawodników, a ostatecznie najlepszy był świetnie spisujący się w ostatnim czasie Justin Sedgmen.

Stanisław Wrona
Justin Sedgmen WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Justin Sedgmen
Zawodnik, który przed sezonem 2023 podpisał kontrakt "warszawski" z drugoligowym Optibet Lokomotivem Daugavpils, potwierdził tym samym swoją wysoką dyspozycję z ostatnich tygodni. 4 lutego zwyciężył bowiem w dobrze obsadzonym Memoriale Roba Woffindena, a w poprzednią sobotę zajął drugie miejsce w turnieju Phila Crumpa (również na stadionie w Mildurze), ustępując tylko Taiowi Woffindenowi.

Finalnie na starcie w sobotnim turnieju o Trofeum Jasona Lyonsa pojawiło się 11 zawodników. Tym razem Justin Sedgmen, który miejscowy owal zna bardzo dobrze, nie stracił ani jednego punktu w całych zawodach. Obok zwycięzcy serii zasadniczej w finale A bezpośrednio znaleźli się jeszcze Jack Morrison (11 „oczek”) oraz Brayden McGuinness (9). Dosyć niespodziewanie przez finał B musiał przedzierać się zawodnik Fogo Unii Leszno Jaimon Lidsey, który nie bez problemów pokonał Michaela Westa. Za wyżej wymienioną dwójką w tym biegu plasowali się Patrick Hamilton i Jake Turner.

Finał A był ponownie popisem bohatera tego wieczoru, który zwyciężył dosyć pewnie. Drugie miejsce zajął Lidsey, który nieznacznie zwyciężył z McGuinnessem, a na czwartej pozycji wyścig ten ukończył Morrison. Były to drugie i ostatnie żużlowe zawody w Mildurze po niedawnej powodzi, spowodowanej wylaniem rzeki Murray.

ZOBACZ Red Bull rozstał się z zawodnikiem z PGE Ekstraligi. "Nie mam żalu"

Wcześniej 5 listopada 2022 mistrzem stanu Wiktoria został na tym obiekcie Jaimon Lidsey. Turniej o Trofeum Jasona Lyonsa nie był jednak ostatnią imprezą w tym ośrodku. Działacze z Mildury 4 marca zorganizują jeszcze bowiem mistrzostwa Wiktorii w sidecarach i tymi zawodami zakończą obecny sezon letni.

Jason Lyons Solo Trophy - Mildura, 18 lutego 2023:
1. Justin Sedgmen - 12+3 (3,3,3,3) - 1. miejsce w finale A
2. Jaimon Lidsey - 9+3+2 (3,2,3,1) - 1. miejsce w finale B + 2. miejsce w finale A