Żużel. Ten bieg pogrążył Falubaz! Wszyscy oglądali go na stojąco [WIDEO]
Dwoma punktami Falubaz Zielona Góra przegrał zeszłoroczny finałowy dwumecz z Cellfast Wilkami Krosno. O awansie do PGE Ekstraligi decydował ostatni bieg rewanżu. W nim padł wynik 3:3, co premiowało ekipę z Podkarpacia.
W rewanżu zielonogórzanie stopniowo odrabiali straty do rywali. Po dwunastym biegu wyszli nawet na dwunastopunktowe prowadzenie i wydawało się, że są już na dobrej drodze do PGE Ekstraligi. Nic bardziej mylnego.
Wyścigi 13. i 14. padły łupem gości, którzy wygrali je 4:2, tym samym zmniejszając stratę do ośmiu punktów w dwumeczu. Wilki, chcąc awansować do elity, w ostatnim biegu potrzebowały zdobyć minimum trzy punkty. Z kolei Falubazowi potrzebne były cztery "oczka".
Ostatni wyścig wszyscy kibice oglądali na stojąco. W nim udział wzięli Piotr Protasiewicz, Vaclav Milik, Rohan Tungate i Andrzej Lebiediew. Najlepiej ze startu ruszył pierwszy z wymienionych. Duet gości odsunął się na zewnętrzną, przez co sporo miejsca po wewnętrznej miał Tungate. Australijczyk został jednak przyblokowany przez Czecha, ale zawodnik gospodarzy nie zamierzał odpuszczać.
ZOBACZ WIDEO: Gleb Czugunow stracił miejsce w składzie. Jako przyczynę podał stan psychiczny i brak zaangażowaniaTungate dwoił się i troił, by wyprzedzić Milika, co dałoby Falubazowi przepustkę do PGE Ekstraligi. Okrążenia mijały, a Czech nadal utrzymywał trzecią lokatę. Na ostatnim łuku Australijczyk chciał wejść pod Milika, jednak nie dał rady. Tym samym Wilki Krosno niespodziewanie awansowały do najlepszej żużlowej ligi świata.
Dodajmy, że wspomniany wyścig był ostatnim w karierze dla Piotra Protasiewicza. Choć doświadczony zawodnik ukończył go na pierwszej pozycji, to jednak z pewnością nie tak wymarzył sobie zakończenie swojej przygody z czarnym sportem.
Zobacz także:
Gdzie oglądać żużel w telewizji? Sprawdź program
GKM powinien zostawić nadwyżkę seniorów?
-
Tańczący z łopatą Zgłoś komentarz
się dużo wyraźniej to - oprócz mistrzostwa verstappena w F1 - wał stulecia :) Ale krośnokręty i oszuści tak po trupach do celu chcieli awans to na każdy ich mecz mam już zakupiony popcorn :) Te baty do 30 i szybki spadek do 1 ligi to za to oszustwo najlepsza nagroda :) -
gardener Zgłoś komentarz
Ja wiem czy "pogrążył"? -
smialy Zgłoś komentarz
nie widzisz innych przyczyn to zmilcz i załóż se bryle . -
_ Zgłoś komentarz
Te wysrywy falublaznow o winie sedziego to parodia roku 2022. Karma do was wrocila za srubokrety i final sezonu byl najpiekniejszym podsumowaniem kombinatorow ;))) -
Lon_Ger Zgłoś komentarz
innego" J. Frątczak <3 -
Arczi Speedway Zgłoś komentarz
Co wy pieprzycie gdyby Falubaz jeździł dobrze to by nie martwił się o mecz z Krosnem. A takie porażki jak ze Spartą pokazały jaki to słaby zespół i spadł zasłużenie. -
GajowyStal Zgłoś komentarz
Co Falubaz robi w zakładce PGE Ekstraliga? -
Je BUT Zgłoś komentarz
wraca panie sędzio. -
_ Zgłoś komentarz
Pieknie Wilki rozszarpaly falublaznow, beka do dzis :))) -
falubert Zgłoś komentarz
Dziennikarze SF dostali chyba zlecenie na Falubaz. -
dawidZG Zgłoś komentarz
jedziemy dalej :) -
Żona Marsa_80 Zgłoś komentarz
To był piękny dzień. -
FA-LU-BAZ Zgłoś komentarz
Sędziowie sędziowie sędziowie!!!!