Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Był mistrzem tego elementu wyścigu żużlowego. "To naprawdę żmudna praca"

Rafał Okoniewski w nadchodzącym sezonie na brak pracy narzekać nie będzie. Były wicemistrz kraju będzie związany z zawodnikiem oraz klubem. Obu pracodawców łączy jedno - praca nad tym samym elementem.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Rafał Okoniewski WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Rafał Okoniewski
Rafał Okoniewski w sezonie 2023 będzie pracował w roli mentora Szymona Szlauderbacha oraz znajdzie się w pionie szkoleniowym Betard Sparty Wrocław.

Na brak zajęć narzekać nie będzie, a zarówno zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz, jak i ekipa z Dolnego Śląska wiążą z nim duże nadzieje.

Szczególnie zauważalna jest jego praca ze Szlauderbachem. Ten pod jego skrzydłami poczynił spory progres w zakresie momentu startowego, z którego to Okoniewski słynął.

- Trening startów polega na wytykaniu błędów. Młodzi zawodnicy mają swoje schematy i przyzwyczajenia. Niektórzy nie do końca to czują i na każdym torze powtarzają to samo, a to tak nie działa - powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl.

Srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski z 2012 roku przyznał coś, z czego niewielu kibiców może zdawać sobie sprawę. Otóż start na torze betonowym, ale i przyczepnym, to dwie różne rzeczy.

- Możesz mi wierzyć, że wszystko ma znaczenie - sylwetka, ręka itd. To naprawdę żmudna praca. Nawyki i przyzwyczajenia bywają tak silne, że nie wystarczy powiedzieć młodemu chłopakowi: teraz będziesz robić tak i będzie lepiej - dodał Okoniewski.

Rafał Okoniewski podkreśla, że trening jest jednym, a zawody to również coś innego. Wówczas dochodzi m.in. adrenalina, ciśnienie, stres i inne warunki. - Wtedy łatwo o czymś zapomnieć, ale najważniejsze jest, by konsekwentnie powtarzać, jak to robić i wytykać błędy - opowiedział.

Czytaj także:
Marzy mu się Grand Prix w rodzinnym miasteczku
Paweł Staszek z propozycją od uczestnika Grand Prix

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Glazik, Sajfutdinow i Fajfer gośćmi Musiała
Czy Szymon Szlauderbach poczyni kolejny progres pod okiem Okoniewskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • wojciech1235 Zgłoś komentarz
  Okoniewski chyba zdał sobie sprawę, że z tej mąki chleba nie będzie. Ileż można promować gościa który ciągle zawodzi.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×