Żużel. Natychmiastowa decyzja Rafała Karczmarza. To bardzo mu pomogło

Rafał Karczmarz słabo wszedł w mecz Start Gniezno - Texom Stal Rzeszów (44:46). Po przywiezieniu zera podjął radykalny krok, co zaowocowało lepszą jazdą w dalszej części sobotnich zawodów.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Rafał Karczmarz przy motocyklu WP SportoweFakty / Rafał Karczmarz przy motocyklu
W trakcie meczu w Gnieźnie Rafał Karczmarz zdobył osiem punktów, a jego drużyna wygrała 46:44. Texom Stal Rzeszów goniła Start przez całe spotkanie. Choć czerwono-czarni prowadzili już od pierwszego wyścigu, to ostatecznie dali się pokonać.

- Bardzo ciężki mecz. Nie wiało optymizmem. Na początku czy w połowie spotkania Start Gniezno miał strasznie dużą przewagę. Spięliśmy tyłki, zebraliśmy się do kupy i razem skonsultowaliśmy, co robimy i co zmieniamy. Myślę, że to było takim fajnym bodźcem do zwycięstwa. Wspólnymi siłami to wszystko zbudowaliśmy - powiedział Karczmarz w rozmowie z WP SportoweFakty.

W premierowym wyścigu minął linię mety jako ostatni. Później było już lepiej. Co poprawił? Okazuje się, że kluczem do skuteczniejszej jazdy była jedna decyzja.

- W pierwszym biegu testowałem coś innego. Po prostu trochę mnie te nowinki zmyliły. Gdy odłożyłem wszystko na bok i wróciłem do tego, co miałem, to ruszyło to wszystko do przodu. Gdzieś tam też na kresce dałem się minąć - spostrzegł.

Karczmarz wie, że ma jeszcze nad czym pracować. Gdzie doszukuje się mankamentów? - Trochę za dużo się oglądam. Na pewno obejrzę powtórki i wyciągnę wnioski. Prędkość w motocyklu mam bardzo dużą, więc myślę, że tutaj bardziej chodzi o mój styl jazdy i zachowanie na starcie - podsumował.

ZOBACZ WIDEO: Ci zawodnicy Unii Leszno jadą poniżej oczekiwań. Menedżer mówi o presji

Czytaj także:
Żużel. Zawodnik Rybek Rybnik wygrał w Bydgoszczy. Debiut dziewczyny
Żużel. Nie plandeka była problemem w Lublinie?! Ekspert nawołuje do działań

Czy Rafał Karczmarz będzie solidnym ogniwem Stali Rzeszów w kolejnych meczach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×